Cuisine Royale Огляд Cuisine Royale

Скачати Cuisine Royale
ігри

Cuisine Royale – це безкоштовна гра, яка пародіює хіти в жанрі «Королівської битви». Вона використовує відому формулу, але містить багато жартів. Ви зможете озброїтися кухонним посудом і станете бігати в трусах, поки не знайдете одяг.

Першоквітневі жарти розробників давно вже стали доброю традицією. Іноді в ролі таких забав виступають фейк новини, але останнім часом в моді випуск спеціальних патчів, приурочених до Дня сміху, – вони додають в гру дещицю веселощів, а часом змінюють геймплей на корені. Найчастіше цим відрізняються сесійні проекти: всі ми пам’ятаємо битви з гігантським равликом з War Thunder або битви кульок-танків на темній стороні Місяця в World of Tanks .

1 квітня 2018 року Gaijin Entertainment в черговий раз пожартувала – на цей раз експеримент був поставлений над досі не вийшов мережевим бойовиком Enlisted. У ньому з’явився режим королівської битви під назвою Cuisine Royale, де гравці боролися один з одним за допомогою кухонного начиння і інших підручних предметів – логічне для першоквітневого веселощів розвиток теми смертоносної сковорідки з PUBG . Публіка жарт оцінила, і незабаром розробники оголосили про те, що Cuisine Royale стане самостійною грою. 12 грудня минулого року відбувся повноцінний реліз – саме час поглянути на те, що являє собою ця королівська битва.




Перше квітня, нікому не вірю

Для тих, хто раптом забув, в чому суть жанру «роялів», нагадаю основні принципи: гравці з голими руками з’являються на досить великій мапі, де в затишних місцях розкидана зброя і спорядження, а головна мета – залишитися єдиним, хто вижив. Смертю загрожує не тільки програш в перестрілці з іншими такими ж бідолахами, а й потрапляння за межі постійно звужується «кола життя», що не дозволяє відсиджуватися в куточку. Закінчується все, як правило, сутичкою двох-трьох останніх щасливчиків на вузькому п’ятачку, коли коло безпеки вже майже схлопнув. Особливо спритні хлопці примудряються отримати звання переможця взагалі без вбивств – якщо постаратися, то за тебе все зроблять інші учасники і та сама смертоносна зона, що завдає шкоди всім за межами кола.

Жанр вимагає вміння не тільки влучно стріляти, а й приймати нетривіальні тактичні рішення, а перемога приносить неймовірні емоції (стати кращим серед кількох десятків гравців дорогого коштує) – напевно, тому королівські битви зараз так популярні.

Cuisine Royale щосили користується спадщиною свого «старшого брата»: від Enlisted їй дісталися масштабні карти і зброю, яке можна на них знайти і використовувати. Майбутній мережевий бойовик Gaijin Entertainment присвячений боям на полях Другої світової, тому не дивно, що локації в Cuisine Royale до пари цього сеттінгу. Невеликі села Західної Європи або спекотна Мексика – усюди відчувається подих серйозної війни: часто зустрічаються зміцнення і окопи, стаціонарні вогневі точки з кулеметами, артилерійські та зенітні батареї. Якщо відволіктися від загальної несерйозності що відбувається, то варто відзначити хорошу деталізацію кожної карти: движок Dagor Engine відмінно себе показує не тільки в масштабних битвах War Thunder , але і в шутері, де куди більше уваги потрібно приділяти опрацюванню дрібниць, а великі розміри локацій не так важливі. Втім, маленькими тутешні карти назвати ніяк не можна – транспортні засоби (серед яких є така екзотика, як ракетний ранець) виявляються зовсім не зайвими: іноді дістатися до безпечної зони без них непросто.

Висадок з парашутом в Cuisine Royale немає, звідси і мінімальна кількість сутичок врукопашну – на старті все далеко один від одного, а до моменту зустрічі з першим противником у гравця вже напевно буде при собі нормальне зброю.
Зброя в більшості своїй теж взята з епохи Другої світової: є гвинтівка Мосіна та автомат Томпсона, M1 Garand і СВТ, пістолети-кулемети ППШ і MP40 – джентельменський набір будь-якого поважаючого себе шутера на тему ВМВ. Втім, вистачає і сучасних зразків – наприклад, M4A1 або HK MP5N. Такий “вінігрет” нікого не бентежить: скоріше навпаки, зброя і карти – мабуть, єдине, що виглядає серйозним в цій грі.

Ох вже ці жарти

Сковорода, що стала одним із символів PUBG , в Cuisine Royale – дрібниця. У ролі шолома тут може виступити друшляк, наплічниками стають каструльки, а зад прикриває чавунна вафельница. Особливою комічності додає те, що кожен персонаж починає матч в одній нижній білизні. В результаті перестрілки виглядають як вечірка в будинку душевнохворих: брязкаючи посудом, один одного намагаються вбити одягнені в дуже дивні наряди безумці, використовуючи при цьому цілком серйозна зброя.

Одними інструментами для готування справа не обмежується – можна підібрати крапельницю, відновлює здоров’я, або світиться німб, який зменшує втрати від сил Тьми (так тут називають зону що звужується), а спеціальні кролячі тапочки дозволяють високо стрибати і блокують дамаг при падінні з великої висоти

Саме першоквітневий жарт, яким спочатку і була ця королівська битва, але для постійного підтримання потрібного градуса веселощів цих чисто косметичних гегів явно не вистачає. Через якийсь час гумористичний настрій пропадає, дивишся вже не на зовнішню безглуздість героїв, а на ті ефекти, які дає спорядження. В цілому геймплей тут цілком стандартний для жанру, і по-справжньому смішних моментів зустрічається не більше, ніж в будь-якому іншому «роялі».

Знайшлося місце і реалістичності: наприклад, модель пошкоджень враховує швидкість і дальність польоту кулі, про що не варто забувати при стрільбі на далекі дистанції.

Чорна магія

З іншого боку, звичайнісінькою королівською битвою Cuisine Royale теж не назвеш – є тут і унікальні особливості, що впливають на ігровий процес. Вбиваючи противника, ви отримуєте не тільки випав з нього Лут, але і деяку кількість душ грішників, які можна використовувати відразу декількома способами.

Перший – це застосування особливого навику, унікального для кожного з чотирьох доступних персонажів. Наприклад, красуня Енні може уповільнювати час (досить незвичайне для мережевого шутера вміння, але воно тут адекватно працює), а Клайд перетворюється на звіра, смертоносного в ближньому бою.

Друга можливість витратити запас душ з користю – магічні печатки, необхідні для створення пасток і проведення ритуалів. Варіантів пасток більше десятка, і особливо важливі вони в кінці матчу, коли кожен противник представляє максимальну загрозу: встановлений в потрібному місці «капкан» відкине будь-якого підійшов надто близько убік, підірве осколкову або димову гранату, зменшить швидкість пересування або збільшить віддачу при стрільбі.

Ритуали – ще цікавіше: стоять вони чимало, але й ефект від них діє на всіх гравців на карті. Наприклад, «Коричнева нота» перетворює кожен вуличний туалет в кабінку для телепортації, «Швидкий біг» в два рази збільшує швидкість бігу, але, напевно, самим веселим вийшов ритуал зомбі-апокаліпсису – залишилися в живих атакують натовпи мерців, поки що викликав навала зомбі хитрун сидить де-небудь в затишному місці. У бій можна взяти не більше трьох печаток, та й далеко не факт, що кожен гравець встигне застосувати хоча б одну з них – душі ще треба накопичити, що не так-то просто.

Гра дбайливо підсвічує ті предмети, які вам явно знадобляться або є покращеними версіями вже наявних (такі речі виділені фіолетовим кольором).

Вибір печаток для майбутнього бою – не єдина можливість кастомізувати свого персонажа. У майстерні за ігрову валюту і окуляри прокачування купуються як чисто косметичні поліпшення, що дозволяють виділитися на поле бою, так і цінні предмети – наприклад, маска, власник якої отримує кілька душ грішників при кожному прийомі їжі (а є доведеться часто, з огляду на, що це основний спосіб поповнити запас очок здоров’я).

Втім, більшість гравців хизуються практично в чому мати народила (ви ж не забули, що на старті кожен учасник матчу з’являється майже без одягу?) – виною тому, судячи з усього, агресивна політика монетизації гри. Отримати доступ до багатьох предметів в майстерні не вийде без придбання «книги історій» – а її вартість порівнянна із середньою ціною більшості сучасних ігор. Та ж книга знадобиться для розблокування преміум-випробувань, без виконання яких збирати досвід і гроші в рази складніше – прокачування сповільнюється, через що дістатися навіть до придбаних за ігрову валюту речей непросто. Чи не перебір як для першоквітневого жарту?




***
Після Fortnite несерйозним Battle Royale вже нікого не здивуєш, проте тут розробника обтяжує тягар найпопулярнішої гри в жанрі – звідси, напевно, і настільки високі ціни в магазині. Cuisine Royale стане непоганим варіантом для тих, хто хоче спробувати королівську битву вперше, – помітно, що перед нами проект без особливих претензій. Але і недоробки роботу Darkflow Software теж не назвати – вона може похвалитися відмінною оптимізацією, а регулярні оновлення і нові сезони, стабільно додають нові «фічі», – зайве підтвердження того, що насправді тут все серйозніше, ніж здається.

вердикт

Cuisine Royale вкрай комфортна королівська битва, зрозуміла і легко освоювана. Ще проект відмінно оптимізований, і градус божевілля в ньому ідеальний, легко сприймається геймерами зі здоровим почуттям гумору. При цьому у гри є дрібні недоліки, які, сподіваюся, розробники виправлять.

Добре

  • Непогана балістика
  • Непоганий візуальний стиль
  • Хороша динаміка і ігровий баланс
  • відмінна оптимізація

Погано

  • Кривенька анімація
  • Часті одночасні смерті
  • Мала кількість боєприпасів
7

Добре

Втратив Пароль

Зареєструйтеся