Fortnite Battle Royale Огляд Fortnite

Скачати Fortnite
ігри

В останній раз я запускав Fortnite приблизно в липні – тоді я купив собі Nintendo Switch і просто вирішив перевірити, як королівська битва від Epic Games відчуває себе на гібридної консолі. Але FPS просідав навіть в тих моментах, коли цього в принципі бути не могло – я розчарувався і видалив гру.

https://youtu.be/6qKhLeyO0qo

З релізом другого розділу, після якого в грі з’явилася нова карта і механіки, я вирішив завантажити її заново, на цей раз – на свій PC . І зараз я бачу дуже багато приводів повернутися.

Уже погано пам’ятаю, як саме Fortnite змінювався до початку другого розділу, тому для мене це фактично нова гра. Довелося заново звикати до незручною системі висадки і знову згадувати, як швидко забудовувати себе драбинками під вогнем супротивників. Одночасно з цим гра буквально заграла новими фарбами: розробники прокачали графіком, відновили моделі зброї і предметів; додали анімації при використанні щитів і аптечок і ще безліч дрібниць, які радують око.

Особливо цікаво обставлений перший вхід в гру. В кінці кінематографічного трейлера персонаж вистрибує з автобуса, і відразу ж починається матч – вже під нашим управлінням. Потім вже ми потрапляємо в звичне меню з можливістю вибрати ігровий режим, подивитися на контент бойового пропуску і доступні випробування. Як виявилося, у мене є скін Психа з Borderlands – тому що я предзаказував третю частину.

fortnite 1Головний привід повернутися в Fortnite для бувалих геймерів – повністю нова карта. Щоб зайвий раз мотивувати гравців її досліджувати, розробники навіть приховали територію за туманом війни – потрібно прогулятися по всіх околицях, щоб дізнатися назви окремих локацій і відкрити її повністю.

fortnite 2Ще до початку другого розділу в грі з’явилася можливість відроджувати полеглих товаришів за допомогою спеціальних фургонів (привіт, Apex Legends) і ставити мітки на карту, противників і предмети (знову привіт, Apex Legends). Так, Epic Games вкрала кілька ключових ідей у ​​Respawn Entertainment, але вони пішли грі лише на користь – грати з загоном стало цікавіше і, найголовніше, зручніше.

А після патча ще й з’явилася можливість звалити полеглого напарника на плечі і перетягнути в безпечну область. На ділі ця фішка не така корисна, як може здатися – під обстрілом ворожого загону все одно далеко не втечеш.

fortnite 3Ще одне нововведення у другому розділі – рибалка (бережися, Red Dead Redemption !). На карті з’явилося безліч водойм, а біля них можна майже завжди знайти вудку. Якщо закинути її в вируючу воду, то можна виловити собі щось корисне. Спочатку я витягнув дві їстівні рибки (одна відновлювала здоров’я, а інша – ще й щит), а потім вдалося дістати синій автомат. «Порибалити» в одному місці можна лише кілька разів, тому потрібно шукати нове вогнище риб.

fortnite 4Інша особливість, пов’язана з водою – тепер всі персонажі вміють плавати. Пересування по воді значно швидше, ніж на ногах, до того ж персонаж може ненадовго пірнути і прискоритися. Ще з’явилися човни з різною зброєю. Через двох цих нововведень майже вся карта пронизана річками, тому застосування нових механікам знайти дуже легко.

fortnite 5У трейлері ми побачили ще одну нову механіку – можливість сховатися в стіг сіна або найближчу смітник, щоб хитро почекати опонента і вистрибнути із засідки. Механіка ця в цілому досить марна для казуальних гравців – за чотири години гри вона мені жодного разу не придалася, як і майже всім моїм противникам, яких я зустрічав. Fortnite для мене і так нудна, а якщо я ще і в смітнику буду сидіти по кілька хвилин, то навіть говорити не хочеться. Я краще помилуюся на красиві моделі персонажів.

fortnite 6Після початку першого ж матчу я звернув увагу на самий край екрана – там красується фіолетова смуга досвіду. Досвід тепер дають буквально за все: відкриття скринь, вбивства, час виживання і так далі. А якщо відзначитися і зробити кілька вбивств або виконати випробування, то в центрі екрану вискочить величезна повідомлення про отриману медалі, прямо як в Call of Duty . З одного боку, це класне нововведення, яке дозволяє стежити за власним прогресом. З іншого – вискакують написи часом відволікають і заважають. Одна з них, наприклад, вискочила прямо під час запеклої перестрілки, через що мій тіммейтов помер і тільтанул.

fortnite 7А ось наступне нововведення куди цікавіше. У деяких затишних куточках карти з’явилися верстати, на яких можна прокачати зброю, якщо зібрати достатню кількість ресурсів. Мені вдалося знайти один такий під час матчу, а вдало підвернувся противник подарував мені достатньо ресурсів, щоб я зміг прокачати свій синій автомат в фіолетовий.

fortnite 8***

У всьому іншому – це все той же самий Fortnite. З лютим TTK (вбивають тут буквально за кілька пострілів), з хардкорних механікою будівництва і мультяшної графікою. Контенту як і раніше тонни, варіантів витратити свої кровні гроші – ще більше. Що я, власне кажучи, і зробив. Купив баттлпасс і точно пограю ще кілька днів, тому що ну прям диво як добре.

Добре

 • Безкоштовна (FreeToPlay)
 • Доступність, хороша оптимізація - йде навіть на слабких ПК
 • Кросплатформеність (Windows, Mac, IOS, Android, PS4, XBox, Switch)
 • Великий онлайн гравців
 • зрозумілий геймплей
 • Ігрові події, івенти

Погано

 • Будівництво - щоб виграти треба будувати, а це не до душі тим хто хоче просто стріляти
 • Аркадний нереалістичний режим
 • Фізика, лаги, баги, високий пінг
 • Брак об'єктів і зброї на мапі
 • Отримання скінів лише за Донат
8

Чудово

Втратив Пароль

Зареєструйтеся