League of Legends | Ліга Легенд Огляд

Скачати ЛОЛ
ігри

До офіційного релізу грати на ПК можна було, тільки скачавши емулятор Android на комп'ютер. Тепер насолодитися їй можна і з комп'ютера на будь-якій операційній системі Windows, Linux або MacOS без додаткового софту.

У матеріалі я навмисно уникаю будь-яких порівнянь з Dota 2 , Heroes of the Storm і іншими представниками жанру, щоб не зачепити нічиїх почуттів.

На жаль, що б я не написав про League of Legends , цього все одно буде недостатньо. Після виходу гри в світ пройшло чимало часу, і складно дати оцінку всьому пройденому нею шляху. Тому я просто розповім, що таке League of Legends і як вона зараз працює на російській сервері, спрощено і на пальцях – для тих, хто зовсім-зовсім не знайомий з грою або не заходив в неї кілька років. Ну а якщо ви пропалений ветеран – не знаю, навіщо ви це читаєте, давайте краще матч-другий зкатаємо!
Трейлер

League of Legends від А до Я

Перед нами MOBA  (Multiplayer Online Battle Arena) в усій своїй жанрової красі, одна з найпопулярніших ігор у світі, а також одна з найкраще розвинених кібердісціплін.

У League of Legends кожен матч – це абсолютно нове, самостійне, бій. Нічого впливає на ігровий процес перетягнути з раунду в раунд не вийде. Крім ігрового досвіду, звичайно.

Гра починається з вибору рун, заклинань прізивателя і чемпіона, яким ви хочете знищувати ворогів в цей раз. А якщо ви змагаєтеся в рейтингових матчах, то вибору вашого чемпіона передує стадія банів. Виключіть одного з героїв, і він точно не з’явиться в цьому матчі ні в одній команді. Але можливість банити чемпіонів відкриється лише через безліч награних годин!
Тому спочатку поговоримо про найпростіший і доступному – про героїв і поле бою.


Ігрова карта – це квадрат, в протилежних кутках якого знаходяться бази команд, синьою і червоною. Бази з’єднані трьома лініями: верхньої (в народі «топ»), середньої ( «мід») і нижньої ( «бот»). Між лініями простягається ліс. А по діагоналі карту перетинає річка.
Головна мета – дійти до бази противника і поламати там головний будинок, нексус. Заважати виконанню вашої священної місії будуть ворожі чемпіони в кількості п’яти штук, ворожі вежі – по три на кожній лінії і ще пара у самого нексуса, а також ворожі міньйон, вибігають з ворожої бази кожні півхвилини. Так багато всього ворожого, що просто жах! Заспокоює лише те, що на вашому боці той же асортимент.

Що ж робити, щоб привести команду до перемоги? Разом з товаришами добивати плазуючих по лініях міньйонів-ботів, а також чемпіонів іншої команди, різнокаліберних лісових монстрів і споруди супротивників!

Іноді, щоб перемогти, треба битися з вельми грізними ворогами: це Барон Нашор і Старший Дракон. Убийте їх і отримаєте тимчасове поліпшення для всієї команди!

За ці дії ви будете отримувати золото і досвід. На монети в магазині при базі купується спорядження, поліпшує характеристики героя, а здобутий досвід дозволяє підвищувати рівень чемпіона.

З кожним новим рівнем можна прокачувати унікальні вміння героя, числом чотири: три звичайних і один абсолютний, воно відкривається, як правило, на шостому рівні. Ще є пасивне вміння, його не потрібно покращувати, воно є з самого початку.

На першому рівні і без предметів все чемпіони занадто слабкі, щоб піти ламати споруди противника, не звертаючи уваги на атаки веж і захищаються. З перших хвилин перевага дають тільки особливості окремо взятих чемпіонів, руни і заклинання призивателя.


Руни – це пасивні поліпшення, їх потрібно грамотно підбирати під тип атаки і функції конкретного чемпіона. Сторінку з рунами слід заготовити до початку гри. У неї влазить шість поліпшень з двох різних гілок. За допомогою рун можна отримати бонус до здоров’я, магічних і фізичних атак, корисні предмети і масу інших ласощів.

А ось заклинання пртзивателя більше схожі на вміння персонажів. Вони працюють при натисканні, і із загального для всіх набору можна взяти в матч тільки два. Виключно корисні фокуси! Наприклад, «Стрибок» дозволить переміщуватися на невелику відстань, щоб втекти від ворога або наздогнати його. А «Зцілення» після активації негайно відновить вам і обраному союзнику трошки здоров’я. Тільки пам’ятайте, що заклинання призивателя перезаряджаються дуже довго. Використовуйте їх з розумом.
Гадаєте, хто ця Міс Фортуна з «виснаження», яка ганяється за крабом на річці, поки все Фармиться на лінії проти ботів? А це автор статті намагається зробити вдалий скріншот. Привіт вам!

Якщо все це здалося вам мудрованим, не переживайте. Перш ніж виходити на поля битв, можна відточити необхідні навички в матчі проти ботів, в навчанні або в грі з заданими параметрами.

Герої

Героїв в League of Legends можна умовно поділити на категорії за двома принципами. По-перше, згідно з офіційною класифікацією Riot Games , існують маги, воїни, стрілки, танки, вбивці і чемпіони підтримки. Поділ обумовлено типом шкоди, якої завдають герої, і / або їх роллю в матчі. Наприклад, танки більше пристосовані до того, щоб приймати удар на себе, захищаючи менш живучих, але болючіше б’ють членів команди. За спиною у танка нерідко ховаються стрілки.
Другий вид класифікації чемпіонів – за їхнім місцем на полі бою. При найпопулярнішому розкладі один персонаж (топер) стоїть  на верхній лінії, ще один (Мідер) – на середній, двоє (АДК і саппорт) на нижній лінії, і ще один (лісник) курсує від лінії до лінії через ліс. Мідером, як правило, маги, АДК (від англ. Attack Damage Carry) – стрілки, а саппорти – чемпіони підтримки і танки. На роль же Топер і лісників добре підходять воїни.

Найважливіше при підборі чемпіонів – баланс. У команді повинні бути і персонажі, здатні тримати удар, і ті, хто буде завдавати шкоди. Контроль і мобільність теж важливі, благо є з чого вибирати. Зараз в грі сто сорок чемпіонів, і кожні три-чотири місяці додають нових.
В одному матчі з вами можуть грати занепалий ангел, ожівшее лякало, величезний черв’як з їдкою пащею, безпристрасний воїн тіні і (привіт від автора) доброзичлива морська химера!

Кожен герой – це не тільки машина для вбивств з унікальними вміннями і візуальним стилем, а й персонаж зі своєю історією, гармонійно вписаний в ігровий світ. Звичайно, читати біографії будуть не всі, але, якщо захочеться дізнатися трохи більше про улюбленого героя, у вас буде така можливість.

Світ League of Legends поділений на регіони, країни і міста. І кожна локація в історіях персонажів пов’язана з їх світоглядом. Наприклад, при погляді на чемпіонів з Демасіо – принців і лицарів у сяючих обладунках – відразу стане зрозуміло, що вони керуються суворим морально-етичним кодексом і почуттям обов’язку. А представники ворожої імперії Ноксус – навпаки, хитрі і кровожерливі, для них честь – порожній звук. На противагу всім іншим є іонійці, що живуть в гармонії з природою, магією і самими собою.

Щоб збагатити історію світу, чемпіонів і кровопролитних воєн, Riot Games час від часу випускають розповіді, комікси та відеоролики. Стежити за тим, як через роки показують себе з нової сторони добре знайомі герої, одне задоволення. А про всесвіт в цілому можна почитати тут !

А що по Донату?

Як тільки мова в грі заходить про змагання, відразу постає питання: чи можна задонатити і стати крутіше всіх без зайвого праці? Тут відповідь – ні! Але система з внутрішнім магазином і валютою в League of Legends є. Купуються всілякі косметичні зміни, а також самі герої.
Безкоштовні чемпіони тижня – це вельми різношерста компанія. Завжди знайдете кого-небудь собі по душі!

Так, в League of Legends чемпіонів потрібно купувати. Точніше, так: раз в тиждень оновлюється список з чотирнадцяти безкоштовних персонажів. За них все сім днів можна вільно грати, але якщо хто-небудь вам сподобався, хочеться і далі саме їм воювати на Полях Правосуддя, доведеться витратити синю есенцію або Riot Points (внутрішньоігрова валюта, купується за реальні гроші).

Якщо не хочете вкладатися – не проблема. Есенція заробляється не так уже й складно: вигравайте, виконуйте завдання на кшталт «Отримаєте одну перемогу в режимі підбору гравців» і здобувайте скрині.

До речі, з тих же скринь випадають осколки образів чемпіонів і помаранчева есенція, за допомогою якої можна перетворювати шматочки скінів в повноцінні види персонажів. Взагалі, з лутбоксамі в League of Legends особлива історія. Наука про скрині і Крафт – «Хекстековое ремесло» – заслуговує на окрему статтю.


В ігровому магазині знайдуться будь-які косметичні поліпшення! Але, як то кажуть: «Скін – НЕ скілл»

Повернемося ненадовго до валюти RP. За неї в магазині можна купити все: іконки для профілю, образи і самих чемпіонів, емоції – смайлики, які використовуються прямо під час гри, і інше, інше.

League of Legends. Жива легенда світу MOBA!

Поділюся з вами улюбленими образами. Зустрічайте DJ Сону і  Леону!

Фансервіс у плоті

Але при всій отточенности її механік у «Ліги» не було б стільки шанувальників, якби не івенти, акції та особливі події. Вони приголомшливі! Майже на кожне всесвітньо відоме свято (Новий рік, 14 лютого, 1 квітня) в грі з’являються характерні фішки: карти, режими, ланцюжок завдань, образи чемпіонів і багато-багато іншого. Наприклад, один з моїх улюблених тимчасових режимів – У.Р.Ф. (Ультра Руйнівний Формат), який вводили іноді на День дурня.


Особливий режим У.Р.Ф. отримав назву на честь широко відомого в колах любителів League of Legends ламантина Урфа. Колись цей чемпіон разом зі своєю смертоносною золотою лопаткою очікувався на Полях Правосуддя, але згинув в море. Зате пам’ять про нього живе!

Та ж карта, ті ж герої, той же формат 5х5, тільки всі гравці отримують «Офігенний баф офігенно офігенно»! І суть його настільки ж божевільна, як і назва: всі стають швидше, сильніше, вміння перезаряджаються швидше, а на поле твориться хаос і панує нестримні веселощі.

І це далеко не єдина ігрова подія! З ходу можна згадати зимову ARAM-карту з Королем Поро, піщану карту Шуріми, моторошно сильних ботів на Хеллоуїн і багато іншого.
Трохи про поро!

>Крім класичної карти «Ущелина Прізивателя» з трьома лініями, в грі є «Проклятий ліс» для битв 3х3 і «виючого безодня». Останню карту з особливим режимом ARAM (All Random All Mid) ввели пізніше інших. По суті це просто засніжений міст із захисними вишками. Завдання в раунді все та ж: дістатися до ворожої бази і зруйнувати головну будівлю. Складність в тому, що на початку матчу всім гравцям видають випадкових чемпіонів.

З самого першого дня існування виючої безодні на мосту крім спраглих крові персонажів з’явилися пухнасті білі грудочки з рожевими язиками – поро. На картах в «Лізі легенд» нерідко зустрічаються всілякі звірята: білки, жаби, метелики. Вони ні агресивні, ні доброзичливі, вони просто частина оточення.
Але з поро зовсім інша історія! З ними можна взаємодіяти.
У режимі ARAM в інвентарі у чемпіонів з самого початку матчу з’являється «поро-снек». Цю печенюшку можна активувати, підійшовши до будь-якого з волохатих. Тоді поро трошки підросте, а вам покажуть анімацію, він пару секунд фонтанує сердечками. Здавалося б, просто кумедна особливість не самого суворого режиму. Але на цьому все не скінчилося!
Поро полюбилися гравцям, і зовсім скоро їх почали включати у внутрішньоігрові події, образи чемпіонів ( «Седжуані верхом на поро») і мультиплікацію, присвячену грі. Один з чемпіонів підтримки, славний силач Браум, навіть став кращим другом і захисником цих химерних звірят!
Про те, як Браум поро захищав …
Якщо вже ми говоримо про фансервіс, неможливо не згадати образи чемпіонів. Кожен персонаж в грі має унікальну зовнішність, героїв вкрай важко сплутати. Але крім стандартного зовнішнього вигляду у кожного чемпіона є види, які можна придбати за внутрішньоігрову валюту. Візьмемо для прикладу лінійку образів «Зоряні захисники», які відсилають до культової « Сейлор Мун ».
У цю команду входить невгамовна хуліганка Джинкс, але як такий персонаж може стояти на захисті всесвіту і зоряного світла ?!
А це чудово обігрується в образі. Крім того, що Зоряна захисниця Джинкс помітно відрізняється зовні від класичної версії, у неї змінена анімація умінь і навіть озвучка. Якщо зазвичай вона розповідає про те, як любить палити зі своїх гармат і підривати все підряд, то в «захисном» амплуа синьоволоса нахаба зубоскалити на тему своєї праведної місії і звалює все витівки на «волю Першої Зірки».
Ролик до виходу першої команди Зоряних захисниць
Так розробники примудрилися кардинально змінити Джинкс, не вбивши її власне виразне «я». І те саме стосується безлічі видів для інших чемпіонів! А поява цілої лінійки або абсолютного способу нерідко супроводжується новими супутніми товарами в магазині, коміксами і навіть мультиками.
Трохи про постійні зміни. Цей майже лисий вояка і «Луціус Мелфой» – один і той же чемпіон, але з різницею в кілька років. Свейн був настільки старий, що розробникам довелося його повністю переробити, щоб повернути йому актуальність.
Я постарався якомога простіше описати, яка гра зараз. Але через пару років вищеописане може стати неактуальним, адже League of Legends постійно змінюється. Переробляються предмети в магазині, характеристики чемпіонів, їх можливості і зовнішній вигляд, карта, лісові монстри, валюта і все інше без винятку. І лише те, що майже всі видозміни, з якими я зіткнулася за п’ять років гри в League of Legends, вели на краще, дозволяє мені ставити настільки високу оцінку настільки мінливою грі.>
Сподіваюся, так буде і надалі.

League of Legends – одна з найбільш гідних представниць жанру. Гра живе, розвивається, радує старих фанатів і завойовує нових. Чи це не ознаки відмінного проекту?

Добре

  • безперервна робота над проектом;
  • низький поріг входження;
  • різні і часто-єдині в своєму роді персонажі;
  • поро!
  • ця гра буває смішною і несерйозною.
  • величезна варіативність гри;

Погано

  • іноді - спільнота;
  • до кожного оновлення доводиться звикати;
  • лутбокси були тут ще до того, як це стало мейнстрімом.
7

Добре

Втратив Пароль

Зареєструйтеся