Point Blank Огляд

Скачати Point Blank
ігри

Ще якихось сім-вісім років тому серед граючого покоління школярів самою глобальною, першочерговим і провокаційним питанням була дилема вибору між Quake 3 Arena і Counter-Strike 1.6 . Перша була втіленням швидкострільного, ураганного і кислотного мочилова з нав’язливим використанням «Рокет-джамп».

Любительська модифікація для Half-Life , навпаки, мала кілька знижений в порівнянні з рукотворної легендою id Software темп, а в її геймплеї знаходилося місце минималистичній тактиці. На сьогоднішній день популярність цих двох мережевих шутерів помітно знизилася, кіберспорт вже не привертає до себе стільки грошей і уваги, як це було раніше. Сказати, що Point Blank стане справжнім наступником двох легендарних шутерний кібердісціплін, ми, звичайно, не зможемо ні за яких обставин – вона лише досить непогано паразитує на минулих ідеях.

Перед вами команда снайперів. У ближньому бою буде зле.

Зовсім не як Counter-Strike

Здавалося б, як можна поєднати Quake 3 і Counter-Strike? Zepetto проробляє цю складну операцію з посмішкою і витонченістю русалочки Андерсена . У дітища Джона Кармака Point Blank перейняла форсовану динаміку і легкість, легкість геймплея. Все інше ж створювалося під враженням від “контри”. Поділ на терористів і спецназ, звичайно, є. Маніпуляції з установкою і розмінуванням бомби теж присутні, автомат Калашникова на місці. Розробники не довго морочилися з арт-дірекшеном: ось вам, мовляв, дорогі користувачі, “контри”, а ось «терор» – нову Counter-Strike ми для вас створили, в онлайні вона працює, так що ласкаво просимо.

На адаптацію в Point Blank йде максимум хвилин п’ять. Адже вже через три хвилини після запуску ви будете впевнено бігати по рівню з автоматом напереваги і що є сили писати повідомлення в загальний чат на кшталт «Праве крило, двоє синіх!» або «Давай в бібліотеці на ножах!».

Інтерфейс простий і максимально зручний – ніяких складнощів виникнути не повинно абсолютно. У так званому «передбаннику» є все, що тільки потрібно: магазин, інвентар, список чекаючих гравців, величезний список кланів і інші корисні штуковини. З вибором персонажа вийшла прикра «бяка» – є два типи додаткових чоловічих скінів і стільки ж жіночих (з обов’язковими натягнутими до неможливості стрінгами). Причому в обох випадках в магазині доведеться розлучитися з окулярами, щоб отримати «шкурки» в тимчасове користування.

На відпочинок тут дають чотири секунди.

Point Blank – безкоштовна, а значить, гроші розробники мають намір отримувати від мікротранзакцій користувачів. У магазині є речі, які можна купити тільки за справжні гроші а не за очки – непробивні шоломи, позолочені автомати і унікальні скіни, що дають пасивну надбавку до досвіду. До слова сказати, ті ж золоті АКМ жодним чином не відрізняються від звичайних – тільки колір і все. Для рішуче налаштованих модників існує чудова функція примірки зброї і елементів екіпіровки. Ні, це не пристрілка і не перевірка на віддачу – ви просто дивитеся на свого бійця з яким-небудь M4 і все. Воістину дуже важлива і перспективна.

Серверів на даний момент вистачає, що називається, впритул: заповненість в так званий прайм-тайм для Point Blank може доходити до ста відсотків.

Але найдивніше інше – в цій наскрізь вторинній грі, де зовнішні атрибути Counter-Strike використовуються настільки сильно, наскільки це можливо, цієї самої «контрою» майже не віддає. Слабкий спогад про неї можуть навіяти режими «Знищення» і «Вибух» – про них ми поговоримо трохи пізніше. Але по загальним відчуттям Point Blank нагадує Unreal Tournament 2003 , зовні непогано копіює стиль модифікації до Half-Life .

«Ой, якось ніяково вийшло! Ви не забилися? »

Без тактики

Першою дає про себе знати скажена динаміка. Відсутність миттєвого респауна і щодо довга перезарядка зброї тут, як не дивно, перешкодами не є. Беручи до уваги навіть ці вагомі обмежувачі, геймплейне відео Point Blank з боку можна сплутати зі швидкісною промоткою записів матчів Counter-Strike . Як наслідок – від загального «Прискорення» починає страждати тактика.

Адже на одній карті маленьких розмірів можуть зійтися мало не по десять бійців з кожного боку – дим, вибухи, постріли і звуки падаючих гранат супроводжують всюди і не дають зайнятися чорною кемперскою справою навіть на найкоротший час. Противники з іншої команди обов’язково вас викурять з самого потаємного куточка, «пригостять» цілої чергою з автомата і доб’ють в разі особливої необхідності серією кинджальних випадів по нирках.

На даний момент в Point Blank є чотири режими і багато карт для них. Окремим рядком значаться спеціальні умови бою для кожного виду змагань: можна, наприклад, обмежити доступний арсенал тільки дробовиками або пістолетами.

Всуху, між іншим.

Ну і тепер власне про самі режими. Почнемо, як прийнято, з тих, що простіше будуть. Отже, є найпростіший загальний командний матч. Диспозиція проста і елементарна: ваша команда і команда противника, обмеження за кількістю вбивств і за часом. Можна опціонально змусити всіх боротися за допомогою одних лише гранат або пістолетів. А так по суті загальний матч – це звичайне рубилово з його «тисячею і одним пострілом в секунду». Під цю справу відведено вісім карт – цифра невелика, але радує хоча б те, що зони для перестрілок вийшли добре збалансованими і різноманітними. Але не спокушайтеся, прийнятний дизайн карт на проведення складних тактичних подвигів не надихає – можна з автоматом при достатньому везінні і вправності укласти добру дюжину бійців, навіть тих, у кого в руках свіжокуплені за гроші гвинтівки і шоломи.

Гра на «Виживання», на відміну від класичного дефматча, поділена на раунди. Головна мета – перебити всіх членів ворожої команди. Даний режим іноді вимотує тією обставиною, що двоє залишилися в живих суперників (по одному з кожного боку) можуть довго і болісно полювати один на одного з пістолетами або ножами. Це в разі, коли патрони на решту зброї закінчилися – таке тут теж буває. Завдяки «Виживанню» онлайновий шутер від Zepetto найбільше починає бути схожим на Counter-Strike . Що до карт, то їх набір повністю перекочовує з режиму командного матчу – тобто їх знову вісім.

В основі «Руйнування» закладений набір примітивних сценаріїв. Як правило, це означає, що одна команда захищає свій Важливий Об’єкт, ну а протиборче – свій. В якості таких ось стратегічних точок можуть виступати вертоліт, електростанція або … ем-м … якась гігантська конструкція, що нагадує механічну собаку, лося, ведмедя – що завгодно. Розробники порахували цікавою можливість влаштувати матч посеред карти, висмикнули, здається, з Lineage 2 .

«Агов, хлопці, що натискати?»

З боку подібні експерименти, як і належить, виглядають малозрозумілою дикістю. Самі уявіть: бігають солдати в камуфляжах, гранатами кидаються, кричать солдафонську нудятину, а навколо дракончики літають, портали приймають в свої невивчені надра особливо вертких типчиків, а в каравани (привіт, Номад!) Ховаються нестримні кемпери. Дикість непомірна.

Ну і наостанок класика жанру – режим з установкою бомби, він же «Підрив». Вирішивши вже не зовсім в нахабну плагіаті Counter-Strike , Zepetto додала можливість закладати вибухівку обом командам. Після цього Point Blank остаточно змиває з себе сліди дотику з великої «контрою» – схожість закінчується на зовнішньому вигляді.

Проблем з вибором активного матчу в Point Blank у вас точно не буде.

Радість від рутини

Не будемо також забувати, що Point Blank – явище суто корейського походження. Хоч локалізатори непогано постаралися з перекладом (нас взагалі дратують тільки ці нудотно-пафосні «ПОЧАТОК МІСІЇ !!!»), але вплив азіатського менталітету на підхід до створення гри відчувається. Найбільше тут всіляких заохочувальних стрічок, нашивок, завдань, плюшечек та іншого родзинок з батонів – азіати жах як люблять колекціонування онлайнових речей і досягнень.

Звалювати в одну купу задумки розробників ми не збираємося, тому коротко розповімо про те, якими основними методами мотивують користувача. З початком кожного нового заходу по душі наївних нубів вам надається список нескладних завдань для виконання. Труднощів вони особливих викликати не повинні: як правило, просять вбити ворога кілька разів з одного типу зброї, просто кинути гранату, пригостити недругів парочкою точних хедшотів або побачити на екрані підбадьорюючий напис «Масове вбивство».

За успішне виконання доручень видають нагороди, які просувають вас до отримання нового звання, – майже як в армії. До того ж за зразкову поведінку також нараховують очки, за які можна купити додаткові комплекти місій, які знову дають надбавки і нагороди, окуляри і т.д. Ми і самі б заплуталися. Скажемо лише одне – щоб отримати фан, морочитися заради якихось звань і медалей зовсім не треба. Досить просто бути влучним стрільцем з хорошою реакцією.

Позолочений автомат можна купити тільки за реальні гроші.

У певний момент вам дозволять вибрати одну з трьох спеціалізацій: снайпер, солдат-інженер або штурмовик. Прокачувати свого персонажа до найвищої позначки і отримувати відповідні суперзвання ( «дикий звір», «безшумний вбивця» та інше) необхідно тільки в тому випадку, якщо ви збираєтеся брати участь в турнірах з грошовими призами – на більш високому рівні розвитку скорочується швидкість перезарядки і відкривається нова зброя. Прожити без цих поліпшень дуже просто. Ми з самого початку досить непогано себе почували в кімнаті з досвідченими гравцями, але з базисною зброєю (дві гранати, снайперська гвинтівка, автомат і звичайна гвинтівка) і такою ж екіпіровкою. До біса тактику, хай живе вправність!

Point Blank, Як ви розумієте, можна нескінченно довго лаяти за вторинність і примітивність (що ми і зробили), за відстале технічне виконання (ми знову на висоті, так), нарікати на малу кількість карт, на убогий список режимів. Але необхідно усвідомити для себе парочку важливих речей.

Перше – гра абсолютно безкоштовна, і в ній спокійно можна обходитися без додаткових фінансових вливань з вашого боку. Друге – при всіх своїх недоліках Point Blank завжди збирає величезну аудиторію. Ну і третє – затягує ця зараза при всіх зазначених проблемах неймовірна. Як так виходить, ми не розуміємо. Ви заходите в лобі «на п’ять хвилиночок», але вже через півгодини весь цей несерйозний балаган починає неймовірно доставляти.

Книги зі знаннями завжди виручать.

Якщо вам досить короткого опису Point Blank , то ось воно: гра без принципових і революційних ідей, прискорена і спрощена версія Counter-Strike , від якої дуже важко відірватися. Як продукт старань розробників вона абсолютно бездарна. Але як онлайновий шутер виявляється на диво життєздатною. Під пиво, як то кажуть, зійде.

Добре

  • низький «поріг входження»
  • стабільний клієнт гри;
  • затягує.

Погано

  • вторинність, застарілість;
  • погана збалансованість.
6.3

Достатньо

Втратив Пароль

Зареєструйтеся