Men of War II Arena . Для старожилів, для кого слова “В тилу ворога”, “Лис пустелі” і т.д. викликають певні флешбеки і асоціації в мозку, навіть пояснювати нічого не потрібно. Це, звичайно, жодного разу не те саме повернення легендарної серії, але давайте розбиратися.
Перш за все після всіх поневірянь з введенням кодів, скачки окремого лаунчера 1С Online Games, що містить посадочні місця ще на дві гри – майбутні King’s Bounty 2 і Royal Quest мені все-таки вдалося зайти в цю гру. І перше, що зустрічає вас в меню, це музика. Вона в міру пафосна, налаштовує відразу на потрібний лад і знову ж тисне на ностальгію. Воно і зрозуміло, крім нових гравців, розробники явно розраховують що і ветерани серії підтягнуться на вогник.
Ті, хто хоч пару раз грав в минулі ігри серії, тут будуть як вдома. Практично не змінився інтерфейс і механіки. Що мені особисто завжди подобалося в цій серії ігор, це заохочення нестандартного мислення і творчого підходу до вирішення тактичного завдання. Плюс та ж техніка у нас не просто монолітний юніт, а цілком діючий механізм з купою зон ураження і живим екіпажем.
Танк підбили? – Не біда. Вижив екіпаж, що може зайняти оборону на місцевості, або взагалі віджати ворожу безгоспну техніку. Танк із збитою гусеницею все ще здатний вести вогонь. БТР з ураженим двигуном все ще є укриттям і здатний вести вогонь з великокаліберного кулемета. І так повсюдно, ми граємо нема за юніти, ми управляємо людьми, нехай і не зовсім живими. У кожного є ім’я, спеціалізація і все це дарує купу можливостей. Один з танків було підбито вогнем ворожої ПТО? – Відправляємо загін піхоти на зачистку – і ось вже наші бійці спритно розгортають 3,7 cm Pak 35/36 в сторону повзе до них Pz.kpfw. I ausf.b і влучним боєм перетворюють дітище Круппа в металобрухт. Ту ж гармату завжди можна причепити до скомуніжженому Opel Blitz і спритно удрапать куди подалі. І це лише мала частина можливостей.
Чи залишилася в Men of War II Arena така гнучкість? З того, що я міг побачити, в цілому – так. Ми вільні вибирати між власне танкістами, піхотою і артилерією, остання може бути також самохідною. Сама грамотна взаємодія цих родів військ і дарує успіх і перемогу в грі. Ті, хто вирішить, що обведення танків рамочкою і відправка їх на позицію противника – запорука успіху, ризикує отримати гостре печіння трохи нижче спини при вигляді бадьоро палаючих дорогих груд заліза і відсутності резервів для введення наступного ешелону військ. Ну а ваш противник буде завзято сміятися над вами, і його солдати на обладнаних позиціях будуть показувати вам непристойні жести.
Що залишився без підтримки танків, ваш напарник швидше за все ризикує покласти всіх своїх солдатів, тому що ворожі танки і бронетранспортери за підтримки піхоти просто не залишать від нього живого місця. Навіть один танк в Men of War II Arena – це дуже цінний ресурс, яким не варто розкидатися і варто швидко і ретельно продумати де від нього буде найбільша користь. І вже тим більше остання справа – це вводити його в міську забудову, та ще без прикриття піхоти. Взагалі, за моїми спостереженнями піхота – це, що логічно, мастхев в партії і напевно, найцікавіший, універсальний і гнучкий рід військ. Хоча я, наприклад, все ж більше віддаю перевагу грати за богів війни, але у кожного свої смаки і переваги.
Перед початком бою ми вибираємо за який рід військ граємо, формуємо свій оперативний резерв, комплектуємо склад і починаємо мясорубку. Вся ця метушня з комплектацією свого підрозділу дійсно захоплююча і цікава не менше, ніж сам бій. Адже все-таки приємно, що саме твоя параноя і додатковий розрахунок гармати M42 допоміг спонукати до втечі вже показавшого свою морду з-за пагорба північного хутрового звіра. З режимів доступні на даний момент тренування з ботами, кооперативний режим проти ботів і рандомний бої 5vs5. Кампанію обіцяють, але пізніше. Все-таки проект в першу чергу орієнтований на мережеву бійку.
За успішне (або не дуже успішне) закінчення бою нам відсипається енна сума кредитів, досвіду і вільного досвіду. А далі ми відкриваємо гілку прокачування і ловимо такий собі флешбек вже з абсолютно іншої гри. Так, саме так коренеплід, багатий крохмалем прямо-таки видно неозброєним поглядом. Навіть стиль оформлення меню практично не змінився, правда ми тепер ми просуваємося по гілці не вертикально, а горизонтально. Тут же маємо преміумну техніку, преміумний аккаунт, що збільшує кількість досвіду і кредитів за бій. На щастя, голдових снарядів і їх аналогів не завезли.
Сама графіка жодного разу не сучасна, але щось таке лампове і ностальгічне в ній є. Модельки солдатів і техніки зроблені дуже непогано. Ви точно не сплутаєш розрахунок ПТР зі стрільцем, озброєним гвинтівкою Мосіна. А танки бадьоро димлять вихлопними трубами, буксують в болоті і щедро ізвазюківаются в багнюці по саму вежу. В принципі, якщо ви хоча б поверхово знайомі з темою, то постійно будете ловити себе на думці – ага, точно, у них 50мм протитанкова гармата, Т-34 вона бере в борт, а ось в лоб вже насилу, тільки котушковим снарядом і т.д.
Поступово просуваючи лінію фронту, ми отримуємо все більше контролю над полем бою і вводимо свої оперативні резерви. Ті, хто розтринькати все свої окуляри першими, і програли. Живцем, звичайно, відіграє все це справа досить бадьоро, але є купа застережень і “але”, які слід мати на увазі, якщо ви хочете пограти в Men of War II Arena.
Перш за все ті, хто мають закінчитися в графіку рівня FFVII Remake і любить мірятися кукурудзою, – гра вам не сподобається відразу. Навіть я, людина жодного разу не графодрочер, часом граючи в Men of War II Arena поглядав на рік на календарі, бо все-таки ефекти і текстури можна було б і підтягти за стільки років. Друге – Донат а-ля танки в наявності, наскільки він буде жорстким на релізі – велике питання. Маятник може качнути в обидві сторони, тому я не буду говорити, що він анальний або навпаки лайтовий, його можуть ще сто раз переробити в обидві сторони. Просто майте на увазі, що він є. Любителі Японії, США і Великобританії – вам доведеться почекати. На даний момент, як і було сказано вище, є тільки Німеччина та СРСР, інших додадуть пізніше. Геймплей в принципі все ще працює, розробники в даному випадку вирішили не ламати те, що і так працювало.
Інтерфейс злегка осучаснили, але розібратися не складно. У мінуси я б записав, мабуть, рандомних гравців. Які абсолютно не використовуючи свій мозок намагаються грати в цю гру подібно World of Tanks, що найчастіше виливається в злитий танковий полк ще на старті партії і найчастіше бій закінчується або поразкою, або пірровою перемогою з купою трупів. У компанії адекватних ж Рандома (так, такі теж бувають), грати стає максимально приємно і цікаво. Грати чи ні – вирішувати тільки вам. Гра знаходиться в стадії закритого бета-тестування, потрапити на яке можна придбавши один з ігрових наборів.
А на цьому у мене все. До нових зустрічей і грайте в хороші ігри. Піду шукати свій диск з “В тилу Ворога”.