Вікінги гра онлайн / Vikings: War of Clans Огляд Vikings: War of Clans

Скачати Вікінги
ігри

Пропонуємо вашій увазі огляд популярної браузерної стратегії від Plarium – Vikings: War of Clans. Ми розповімо, яке живеться в суворому світі вікінгів і як стати крутим ярлом, а може, і вождем власного клану.

Браузерні стратегії багато хто не люблять, принципово не грають в них і іншим не радять. Але все ж переваги таких ігор очевидні. У них можна грати з будь-якого ПК, ніякі клієнти не потрібні. Здебільшого браузеркі не вимагають вкладення реальних грошей. До того ж, тим, хто не готовий проводити в грі півжиття, дуже зручно зайти, запустити потрібні процеси, піти по своїх справах, а через кілька годин просто перевірити і переконатися в тому, що ресурси зібрані, війська навчені, будівлі побудовані.

Одне з найбільш частих звинувачень, яке висувається браузерні стратегіям – їх однотипність. Частково це правда. Але якщо додати в загальний казан кілька інгредієнтів з іншого жанру, наприклад, прокачування персонажа, майже як в РПГ, вже вийде щось цікаве. А якщо все це загорнути в популярний сеттінг і приправити пильною увагою розробників, може вийти придатний проект з багатотисячною армією фанатів.

Приблизно так вийшло з Vikings: War of Clans . Суворі скандинавські воїни вже давно стали популярними персонажами масової культури, але після того, як сама різномаста публіка стала знемагати від любові до серіалу «Вікінги», ця тема і зовсім стала золотою жилою.

Чого нам варто – дім побудувати

На перший погляд Vikings: War of Clans небагато чим відрізняється від більшості браузерних стратегій. На початку вас зустріне миловидна панночка в броньованому купальнику і стане вчити уму-розуму. Вам потрібно буде побудувати свої перші будівлі, прокачати ключові знання, найняти невелике військо і відправити його куди-небудь на пошуки пригод і ресурсів. Вікінги, все-таки.

При запуску гри помічниця дасть вступний інструктаж.

Будується тут все, як і завжди, за ресурси і час. Чим крутіше будівлю ви хочете, тим дорожче воно обійдеться по обох параметрах. У цьому теж немає нічого дивного. Спочатку в грі можна провести годину-другу, просто клацаючи кнопки підвищення рівня, зате багатьом пізніше на будівництво одного будинку підуть десятки мільйонів одиниць ресурсів і непристойно велика кількість часу.

Знання поділяються на дев’ять категорій, у кожної кілька гілок розвитку, качати які можна, здається, нескінченно.

Деякі високорівневі будови і знання вимагають стільки часу, що в реальному житті можна встигнути зачати і народити дитину. Але і від цього є порятунок – чим більше ви розвиваєте Палац, тим швидше йде будівництво, чим крутіше будівлю Оракула, тим менше часу піде на вивчення. Це ще не всі способи прискорення розвитку, але про них трохи пізніше.

Деякі місця в місті призначені тільки для певного виду будівель. Коли помічниця вкаже вам певне місце будівництва, не зволікайте.

ВІЙНА – ЦЕ ПЕКЛО

Дійсно, будівництво та вивчення нових знань – дуже важлива складова гри, однак нею вона обмежиться, тільки якщо ви самі цього захочете. Війна – природна частина життя навіть баузерних вікінгів. Громлячи міста інших гравців, можна віднести звідти купу ресурсів, та й просто позлити ближнього завжди приємно.

На самому початку доступний тільки перший тир військ, інші потрібно відкривати в приміщенні Оракула.

Війська, природно, наймаються в казармах. Чим більше казарм і чим вище їх рівень, тим більше воїнів можна найняти за раз. Поки в грі всього шість тирів військ, кожен на порядок крутіше попереднього. У кожному тирі є піхота, кавалерія, стрілки, вбивці, облогові знаряддя і шпигуни . Кожен клас має бонус до сили або слабкість проти певного типу військ. Так що, здумавши відправити загін на війну, варто звертати увагу на те, які види військ і в якій кількості є у супротивника. При цьому кожен тип і кожен тир бійців прокачується окремо. Наприклад, прокачавши «одиничок» на максимум, цілком можна рубати пачками непрокаченних «п’ятірок».

Збір ресурсів – важлива складова геймплея. Так ви не тільки поповните казну, а й отримаєте шанс обзавестися корисними бонусами і взяти участь в деяких івентах.

Якщо військова романтика – це не ваше, армія все одно потрібна, і не тільки для захисту міста. Війська можна і потрібно відправляти в ресурсні локації, де, крім самих ресурсів, часто виявляються всякі бонуси і цінні інгредієнти для крафта .

ГЕРОЙ І ШАМАН

Крім звичайних вояків у вашому розпорядженні ще виявляться герой і шаман. Зовнішній вигляд і ім’я героя можна вибрати самостійно, а ось шаман всім дається один і той же – Великий Баггі. Але за Донат можна купити і інших шаманів з іншими бонусами.

Прокачування героя і шамана – це архіважливо. Бали досвіду ці товариші отримують за виконання завдань, які діляться на особисті, кланові і елітні, поліпшення будівель і знань, власні битви, про які розповімо детальніше. На глобальній карті розкидані різнорівневі загарбники і духи, перше може знищити герой, друге – шаман. З цих недружніх істот випадають предмети, необхідні для крафта шмаття і зброї.

Герой бадьоро крокує назустріч загарбникові грізного першого рівня.

Речі, які носять на собі ці ключові персонажі, можуть кардинально змінити ваше становище в суспільстві вікінгів, адже дають значні військові і економічні бонуси. Наприклад, завдяки грамотно підібраній екіпіровці можна істотно прискорити вивчення знань і будівництво, збільшити кількість вироблених ресурсів, вантажопідйомність загонів, поліпшити показники атаки, захисту і здоров’я військ.

З підвищенням рівня герой отримує окуляри навичок, які потрібно грамотно розподілити.

Але скрафтити круту шмотку для свого героя ох як непросто. Кожен інгредієнт для крафта має кілька рівнів якості: другосортний, звичайний, незвичайний, рідкісний, епічний і легендарний. Щоб поліпшити якість інгредієнта, потрібно поєднати чотири штуки. Так, з чотирьох другосортних шматків стали виходить один звичайний, з чотирьох звичайних один незвичайний і так далі. Наприклад, якщо ви хочете скрафтіть легендарний Доспех язичників, що дає + 330% до виробництва їжі і по + 11% до втрат стрільців і облогових військ, вам потрібно буде десь нашкребти 2048 другосортних есенцій і по 1024 мотузок і шматочків граніту.

Складність ще й у тому, що вони випадають зовсім рандомно, і ніколи не вгадаєш, яку річ можна вибити з загарбника або винести з ресурсної локації. Благо, іноді щастить – трапляються навіть епічні інгредієнти.

Чим крутіше річ, тим більше бонусів вона дає і дорожче обходиться.

З шаманом ще складніше: одяг для нього доведеться робити з уже готових речей героя, які створюються з спеціальних інгредієнтів, що випадають із злочинців. До того ж, прокачування шамана утруднена наявністю ступенів – кожен ступінь обмежує максимальний рівень вашого підопічного. Підвищити її можна, купуючи спеціальні обереги. І якщо обереги Великого Баггі можна купити в клановому магазині за ігрову валюту, то шаманів, куплених за Донат і прокачувати доведеться за Донат.

ЗОЛОТІ ГОРИ

У кожній браузерної стратегії є який-небудь ресурс, який важко знайти і легко втратити. У Вікінгів це золото. За дзвінкі монети можна купувати практично все: ресурси, війська, прискорення, будівлі і знання. Крім того, воскресити загиблих воїнів можна тільки за золото.

Цю дорогоцінну валюту можна добувати в спеціальних локаціях, але навіть на самих високорівневих золотих копальнях цього добра мізерно мало, а видобуток займає надто багато часу. Набагато простіше брати участь в різних івентах, за успіхи в яких ярлам покладається золото і інші приємності. А після перемоги в глобальному змаганні, наприклад, Битві Королевств, на карті тимчасово з’являються особливі локації – Золото богів. Там-то можна роздобути набагато більше монеток, ніж на звичайних золотих копальнях.

За кожну пройдену контрольну точку в змаганні ярли отримують золото, прискорення та інші фішки.

Але витрачати чесно зароблені гроші на що попало не варто. Звичайно, звучить заманливо – вмить побудувати або вивчити що-небудь. І дійсно, в перерахунку на час і ресурси деякі будівлі і знання вигідніше покращувати за золото, але далеко не завжди. На що дійсно варто витратитися, так це на щит для свого міста. У щита може бути різний термін дії, під час якого ніхто не зможе атакувати місто і розграбувати його. Правда, і ви тоді не зможете нападати на інших гравців, зате все ваше добро буде надійно захищене, поки ви не в грі. Зручно ставити восьмигодинний щит на ніч, бо навколо досить ярлів, які тільки і чекають, коли ви заснете, щоб знищити вашу армію і вкрасти ресурси.

Швидкість видобутку золота можна прокачати і за допомогою поліпшення спеціального знання.

Ще одна корисна річ, на яку не шкода викинути золотце – VIP статус. Він дає не просто особливу іконку в чаті, а й військові, економічні бонуси. Крім того, у вас з’явиться доступ до елітних завданнь, за виконання яких можна отримувати каміння для поліпшення екіпіровки, і, що найприємніше, можливість автоматичного завершення особистих і кланових завдань – не доведеться чекати, коли ж вони виконаються і постійно перевіряти їх, щоб встигнути все за відведений час.

У VIP статусу маса переваг, а коштує він всього 8000 золота в місяць.

МІЙ КЛАН – МОЯ ФОРТЕЦЯ

Уже з назви гри стає зрозуміло, що тут не досягти успіху, не вступивши в сильний клан. Переваг у членів клану маса. Почнемо з того, що союзників в клані завжди допоможуть вам військами і ресурсами, помстяться вашим кривдникам, з їх допомогою можна швидше будуватися і вчитися, та й взагалі разом веселіше громити ворога. Участь в кланових івентах приносить набагато більше грошей і бонусів, ніж в особистих. Саме завдяки таким івентам гравці заробляють більшу частину свого золота.

Допомагаючи союзникам, ви заробляєте окуляри лояльності, які можна витратити в клановому магазині. А там купа корисних речей!

Івенти в грі проходять постійно. Вони можуть стосуватися чого завгодно, наприклад, для участі в деяких потрібно добувати ресурси, в інших знищувати загарбників або духів, по-третє будувати будівлі і вивчати знання, а то і робити все вищеперелічене відразу. Загалом, варіантів маса, причому одночасно може проходити відразу кілька івентів.

Часом мета особистого і кланового змагання збігається, так що можна вбити двох зайців одним пострілом.

Кожен клан може побудувати Цитадель, що дає значні бонуси кожному учаснику. У цитаделі теж є певні будівлі, які потрібно прокачувати: там одні ресурси переробляються в інші, створюються речі, які інакше не добути. Крім того, у кожного клану є власний магазин, в якому за очки лояльності, одержувані за допомогу ближньому, можна купувати прискорення, бонуси для виробництва ресурсів, збільшення потужності армії і безліч інших корисних речей.




РЕЗЮМЕ

Vikings: War of Clans цікава своєю складністю: тут на кожен параметр впливає купа інших. Треба сказати, що мобільна версія набагато популярніша браузерної. Гра, як і всі браузерні стратегії, пропонує задонатити і багато в чому полегшити собі життя, але зовсім на цьому не наполягає – комфортно грати можна взагалі без доната. Незважаючи на довгий процес прокачування, нудно не стає, адже завжди є, чим зайнятися, хоча б пошуком можливостей ці процеси прискорити. І все це відбувається на тлі приємної картинки і музичного супроводу.

Добре

  • Можливість створити новий персонаж;
  • Понад 5 млн завантажень з Плей-маркету і App Store;
  • Щедрі бонуси за пройдені щоденні квести;
  • Якісна тривимірна графіка і анімаційні ефекти на великому моніторі.

Погано

  • Можливі збої на PC WinXP і Vista;
  • Рідкісні проблеми при вході в існуючий акаунт Google Play;
7

Добре

Втратив Пароль

Зареєструйтеся