World of Warships | Світ кораблів Кораблі Огляд

Скачати World of Warships
ігри

До офіційного релізу грати на ПК можна було, тільки скачавши емулятор Android на комп'ютер. Тепер насолодитися їй можна і з комп'ютера на будь-якій операційній системі Windows, Linux або MacOS без додаткового софту.

Давайте відразу домовимося: якщо при словах World of Tanks, фрітуплей і Wargaming у вас трапляються напади неконтрольованого гніву, то краще закрийте вкладку з цією статтею прямо зараз, тому що цих слів (і близьких до них) в статті буде порядно. Якщо ж у вас з цим немає ніяких проблем, то ласкаво просимо на палубу.

World of Warships – третя гра (якщо не брати до уваги мобільні) військово-історичної серії Wargaming, і присвячена вона, ясна річ, кораблям. З попередніми двома – World of Tanks у мене не склалося. Навіть не знаю, чому: сесійні гри я люблю, та й тематика цікава, проте якось не зрослося. З цієї ж причини на «кораблики» я не звертав уваги до того моменту, поки гра не вийшла і від друзів не посипалося «А давай спробуємо!». Ну, разом воно всяко веселіше, так що клієнт був завантажений, а я на кілька днів зник в море.

Спочатку World of Warships може здатися вам простою, але це оманливе враження. Танки і кораблі у Wargaming – дві абсолютно різні ігри, у яких із загального тільки сеттінг, частково – інтерфейс і ще деякі дрібниці. Але в своїй основі Warships – це абсолютно інша гра, зі своєю внутрішньою логікою, настільки несхожою на попередні ігри компанії.




Почати варто з того, що в порівнянні з World of Tanks і World of Warplanes, World of Warships куди більш неспішна по темпу. Якщо ви пробували грати в танки і вам здалося, що в них мало динаміки, то навряд чи вам припадуть до душі і кораблі. На початкових рівнях бої здаються абсолютно черепашачими: ось ваша команда потроху рухається до центру карти, ось через острови виринають кораблі супротивника … на середній бій початкових рівнів йде хвилин по десять, не менше, і спочатку гра здається позбавленою будь-якої динаміки

огляд для новачків world of warshipsПерше враження в даній ситуації дійсно може зіграти вкрай злий жарт з гравцями. Головне – пережити перші два рівня кораблів (початкові, по суті) і дійти хоча б до третього класу. Благо, його можна отримати всього за пару годин гри. Починаючи з третього класу динаміка відчутно змінюється: на другому рівні прокачування ви можете пересісти на есмінець, а на третьому придбати лінкор.

Тут криється перший значний плюс гри – її різноманітність. Всі кораблі абсолютно різні за параметрами, і навіть дві фактично однакові корабля можуть виявитися дуже різними в бою. Скажімо, крейсери у США і Японії – мало не повністю суперечать один одному бойові одиниці. У США крейсери озброєні величезною кількістю гармат і вкрай живучі, у японців же вони більш спритні і озброєні смертоносними торпедами, але гармат і живучості їм не вистачає.

І так, власне, з усіма кораблями. Пересіли з есмінця на лінкор? Готуйтеся забути, що таке маневреність і швидкість, зате натомість ви отримуєте великокаліберні знаряддя, які розпатрають будь-яку ціль.

Набридли лінкори і вам захотілося чогось новенького? Спробуйте авіаносці і здивуєтеся, як аркадний симулятор стає натуральної військово-морської стратегією. Інше питання, що авіаносці самі по собі – справжній скарб для спритних есмінців, які тільки і чекають поки ваш ніс висунеться занадто далеко з-за острови, щоб обробити його пачкою торпед. Есмінці ж самі по собі верткі і маневрені, озброєні небезпечними торпедами і вміють ставити димові завіси, але навіть укус комара для них смерті подібний. Один вдалий «плювок» від якогось крейсера якщо і не переб’є нещасний кораблик навпіл, то з ладу виведе точно. А без двигунів чи покришок есмінець, за фактом, готовий труп для дна морського.

огляд для новачків world of warshipsАле про ці тонкощі гри ви дізнаєтеся пізніше, починається ж знайомство з World of Warships в порту. Тут стоять консервних банки: одна виробництва США, інша – Японії, Великобританії, Італії, Азії, Співтовариства, Франції, Германії і СРСР.

Все існує чотири гілки розвитку: крейсери, есмінці, лінкори й авіаносці. Відкриваються вони поступово: на другому рівні прокачування крейсерів гравці можуть купити собі есмінець, на третьому рівні – лінкор, а після четвертого рівня лінкорів відкривається доступ і до авіаносців. Перші три-чотири рівні набираються швидко, що дозволить новачкам здати металобрухт куди слід і пересісти на нормальні кораблі.

огляд для новачків world of warshipsПравда, тут розкривається кілька проблем, тільки не в механіці гри, а в самих новачків. Тільки-тільки що купили свій перший лінкор гравці радісно мчать на повній швидкості (цілих двадцять вузлів на годину!) До точки для захоплення, де моментально ловлять цілий борт торпед і швидко тонуть. У цьому місці у деяких може статися розрив шаблону: мовляв, як, чому, у мене ж так багато здоров’я! Наступного разу гравець буде вже акуратніше, але це буде тільки в наступний раз – за традицією, другої спроби повернутися в бій у вас не буде. Поки ж бій триває без вашої участі, ви можете відправитися в море на іншому судні.

І ось так ви будете стрибати між кораблями до тих пір, поки не звикнете до темпу гри і не зрозумієте кілька важливих нюансів на кшталт «лінкором в вузькі проходи не лізти» і «не стріляти по ворожих есмінцям торпедами – все одно не влучите». Всі ці знання приходять поступово, проте якщо в команді раптом є хтось досвідчений, то помилок на початковому етапі буде значно менше. Тому я б порекомендував почитати кілька гайдів, перш ніж починати гру – корисніше для нервової системи.

Взагалі, в World of Warships здорово реалізована класична система «камінь-ножиці папір» – есмінці успішно рвуть на шматки важкі кораблі, але при цьому вмирають від найменшого чиха; крейсери здатні піти від торпед, але безсилі перед плавучими островами лінкорів; лінкори же чхати хотіли на дрібні гармати есмінців, але смертельно бояться торпед і інших лінкорів. Дещо осібно стоять авіаносці, але це тому що вони в рівній мірі набридають всіх класах кораблів і охоче тонуть, зіткнувшись з будь-яким супротивником. Якщо, звичайно, на злітно-посадковій смузі чи не завалялося раптом зайвих торпедоносців або бомбардувальників.

З таких нюансів і народжується тактика. Лінкори стоять в середній лінії, поливаючи ворожі позиції кілограмами зарядів; есмінці ставлять димні загородження і, немов камікадзе, вгризаються в лад ворога, тероризуючи його торпедами; крейсери сходяться в ближньому бою, відгризаючи один від одного шматки і борючись за контроль над точками. У будь-який момент ситуація на полі бою може змінитися, скажімо, якщо на ваш лінкор нападе відразу кілька ворожих кораблів, а всі ваші сили будуть зосереджені на іншій точці, то ви майже гарантовано втратите союзника і пристойну частину сумарної військової потужності. Точно так же ситуацію може змінити і заблукав есмінець, який випадково натрапив на авіаносець ворога і швидко перетворив його в решето, поки союзники авіаносця не встигли відреагувати і прийти на допомогу. Можливостей і ситуацій в грі маса,

огляд для новачків world of warshipsКрім боїв в грі присутній і мирний порт, в якому гравці відпочивають після боїв. Тут відбуваються всі небойові дії: ремонт, переоснащення і так далі. Деякі можливості виявляються доступні тільки з досягненням певного рангу аккаунта: наприклад, доступ до щоденних завдань відкривається тільки з третього рівня, можливість приставити до корабля капітана відкривається на п’ятому.

З розвитком у гравців з’являється можливість «чіпляти» на свій корабель прапорці-сигнали, які дають бонус до певної характеристиці корабля (додатковий досвід за бій, збільшене опір займання), а також перефарбовувати їх. На жаль, рожевого камуфляжу в грі немає (зате є отруйно-жовтий!), Тому випалити ворожим капітанам очі забарвленням свого лінкора вийде, проте камуфляжі і без того вельми корисні: зменшують помітність вашої посудини і зменшують ворожу точність. Капітан же корабля додає йому невеликі, але приємні бонуси на зразок прискореного повороту веж або прискореного часу відновлення деяких умінь. Начебто і дрібниця, але в бою допомагає.

Ще одна пачка подяк відлітає на адресу пітерської студії Lesta, яка відмінно попрацювала над візуально-звуковою складовою гри. Гра виглядає здорово, при цьому не особливо вимоглива до ресурсів (але на максимальних налаштуваннях середньої руки комп’ютери, звичайно, будуть лага), але відволікатися на пейзажі тут колись. Самі кораблі зовні викликають повагу, навіть найпростіші консервні банки зроблені на совість. Кораблі ж вище п’ятого рівня виглядають настільки грізно, наскільки це взагалі можливо.

Окреме спасибі за звук. Гармати в грі грюкають як треба, вибухи і сплески при промахах звучать дуже здорово, а при стрільбі з головного калібру лінкорів, якщо ви не віддали камеру, можна натурально оглухнути – «Баха» вони потужно і соковито. Єдиний мінус – музичний супровід, який просто ніякий. Але зроблений він, здається, тільки для галочки.

огляд для новачків world of warshipsЯк і будь-яка фрітуплей-ігор World of Warships в певний момент ненав’язливо пропонує заплатити, благо в грі є купа можливостей витратити гроші. Накопичилося багато досвіду, отриманого на повністю прокачані кораблі, а для іншого судна досвіду не вистачає? Не біда, конвертуйте його за допомогою дублонів (місцева валюта, що купується за реальні гроші).

Мало місць в порту? Дублони в допомогу! Бракує місць в резерві для капітанів? Ну ви зрозуміли. В ту ж степ йде і «Ей, а чому мені так мало досвіду йде за бій? Може, купити преміум-аккаунт? ». Інше питання, звичайно, в тому, що коштує це все не так і дорого, ось тільки зупинитися у своїх витратах буває складно. Справді, як тут зупинитися, коли цей ось симпатичний кораблик коштує всього N дублонів?!

Добре

  • торпеди!
  • повільний ігровий процес, але він змушує вас проявити розумові здібності;
  • вишуканий морський антураж і пейзажі;
  • менший вхідний поріг при необхідності розраховувати кожен постріл.

Погано

  • немає субмарин, немає погодних ефектів, немає багатьох істотних речей.
  • потужність авіаносців зменшена;
  • однорідні карти.
9.6

Дивовижно

Втратив Пароль

Зареєструйтеся