ігри

8 способів як заробляти на іграх карбованець

8 способів як заробляти на іграх карбованець

Ігри – велика індустрія, що впливає життя мільйонів людей. Не дивно, що у цій ніші обертаються величезні гроші. Як долучитися до індустрії та заробити, якщо у вас взагалі немає знань у геймдеві чи відсутній геймерський досвід? Є 8 способів.

820 тисяч доларів - найдорожчий Аксі, який колись продавався

3,6 мільярда доларів – сума всіх угод, які відбувалися на внутрішньому торговому майданчику Axie Infinity

NFT ігри для заробітку

NFT-ігри схожі на інші pay-to-earn ігри, в яких можна заробляти, тільки замість звичайних грошей люди заробляють тут віртуальні активи – токени чи NFT. Перші можна продати на криптобіржах, а другі колекціонувати чи продавати на спеціальних майданчиках – віртуальних аукціонах. Всі розрахунки з гравцем відбуваються у внутрішньоігровій криптовалюті (ETH, SPS, GODS, TOWN).

Чотири найпопулярніші ігри з NFT у 2022 році це:

  • Splinterlands;
  • Gods Unchained;
  • Axe Infinity;
  • Town Star.

Всі ці ігри об’єднує одне: щоб заробити, вам доведеться витратитися на старті або на карти, або на розвиток ферми, або на ігрові предмети, або на покупку персонажів. Але, судячи з відгуків на незалежних майданчиках, NFT-ігри мають вражаючу прибутковість. Вам не потрібні спеціальні знання – лише вхідний капітал та час, щоб грати щодня.

У Splinterlands для заробітку доведеться купити карти

Як і в «дорослих» іграх (наприклад, у MMORPG), у NFT-іграх персонажа потрібно «прокачувати» та розвивати. Ви купуєте NFT-гру, граєте в неї регулярно (накопичуйте досвід), а потім продаєте якийсь предмет або персонажа.

Публікація статей про ігри на власному сайті

Монетизація ігрового контенту – один із найперспективніших способів заробітку на іграх. Ви створюєте сайт, де регулярно публікуєте затребувані статті про конкретну гру або індустрію цілком (наприклад, про кіберспорт або про популярних MMORPG). Контент має бути експертним та якісним.

Публікувати статті про ігри на своєму сайті краще щодня хоча б протягом півроку. Якщо ви в індустрії – пишете статті самі, якщо ні – доведеться найняти експертного автора

Далі вибираєте спосіб монетизації контенту. Найочевидніший варіант – участь у партнерській програмі рекламної системи з Google AdSense, яка проставить банери на ваш сайт.

Щодня ваш сайт відкриватимуть нові користувачі, бачитимуть рекламу, а ви як вебмайстер почнете отримувати партнерську винагороду. За вартістю кліку в контекстній рекламі гри – міцний середнячок. Дорожче лише фінанси, кредити та нерухомість.

Перевага власного тематичного сайту з ігор – передбачуваний заробіток. Головне – зібрати початковий трафік та регулярно робити публікації нових статей. Надалі ви регулярно отримуватимете гроші на карту (наприклад, один раз на місяць, як у випадку з Google AdSense).

Після початку спецоперації в Україні, Google заблокував показ реклами користувачам, які знаходяться в Росії.

У російських користувачів Google AdSense дохід видавця знизився більш ніж у 10 разів (після початку спецоперації в Україні)

Сайт із трафіком близько 10 тисяч відвідувачів щодня у партнерській програмі Google AdSense отримував близько 20–30 доларів щомісяця.

Професійний кіберспорт

Кіберспорт – ніша з найбільш вражаючими гонорарами. Є турніри на призи вартістю три мільйони доларів і навіть вищими. Крім цього, професійні кіберспортсмени укладають вигідні рекламні контракти, бере участь у промо-акціях та інших заходах, заробляючи ще більше грошей. Щодо монетизації кіберспортивних трансляцій, вона відбувається за рахунок глядачів та підписок на стрими.

Призові найкращих кіберспортсменів світу перевищують шість мільйонів доларів

Доходи найпопулярніших кіберспортсменів у світі

Заробіток на іграх як кіберспортсмен – один з найскладніших: потрібно присвячувати командній роботі величезну кількість часу (щодня від 5-7 годин і більше), прокачувати реакцію і швидкість, витрачати гроші на відбіркові змагання та залізо. Усього як у справжніх спортсменів.

Скільки пам’ятаю себе – завжди мріяв стати кіберспортсменом. Я починав з Counter-Strike. У нашому місті не було комп’ютерних клубів і тому доводилося тренуватися з командою віддалено, що не завжди зручно. Я витратив на кіберспорт понад п’ять років життя, але жодних грошей не заробив, навпаки: були великі витрати на обладнання, поїздки та збори, внески на участь у турнірах. Цей спосіб заробітку не для всіх – потрібна продюсерська підтримка, сильна контентна стратегія та талант.

Данило

дизайнер побажав залишитися анонімним

Найпопулярніші ігри для заробітку грошей у кіберспорті у 2022 році

  • Dota 2;
  • Counter-Strike: Global Offensive;
  • League of Legends;
  • PUBG;
  • Overwatch;
  • Fortnite;
  • Hearthstone;
  • Call of Duty;
  • Valorant;
  • StarCraft 2;
  • Clash Royale;
  • Tom Clancy’s Rainbow Siege;
  • Apex Legends;
  • Magic: The Gathering Arena.

Топові спортсмени можуть отримувати до 30 тисяч доларів щомісяця.

Тестувальники

Тестувальник комп’ютерних ігор – актуальна професія з того часу, як з’явилися перші комп’ютерні ігри. Нові програми з’являються щомісяця, а перед продажем їх потрібно перевіряти.

Я працював тестувальником на краудсорсингових майданчиках. В одному проекті мені потрібно було проходити гру до певного не надто високого рівня – до цього платив 40 доларів. Я грав протягом тижня 2030 хвилин на день.

Були проекти, в яких потрібно було тестувати переклад російською мовою – за це я отримував 158 доларів.

Тестування відбувалося на телефонах із операційними системами iOS та Android. Загалом, тестуючи ігри, я зміг заробити 458 доларів на місяць.

Сергій Шайкін

тестувальник на фрілансі

Суть роботи – регулярно грати, виконувати завдання розробників, записувати дані до звітів. Грати доведеться дуже багато, тому про радість від геймплея (або від ексклюзивного доступу до новинки) можна забути. Процес часто повторюється, швидко набридає.

Я завжди з заздрістю дивився на гейм-індустрію. Але навичок розробки я не мав. Щоб хоч якось підступитись до цієї ніші, я вирішив спробувати себе у тестуванні ігор. Я сам вийшов на студію і спитав, чим можу бути корисним, отримав ТЗ. Завдання було простим: треба було грати по черзі у п’ять різних ігор (казуалки). На кожну гру я витрачав приблизно годину на день. У результаті тестував ці ігри півмісяця, замовник в особі співробітника студії запевняв, що оплата буде після місяця. Минув місяць, замовник зник з радарів (за імейлом та телефоном не відповідав), а я так і не отримав жодних грошей. Ось такий був перший досвід у тестуванні ігор.

Пізніше я таки знайшов непогану підробіток тестувальником. Вдавалося робити від 20 до 35 тисяч грн на місяць, а замовниками були здебільшого зарубіжні студії.

Вадим

фрілансер, побажав залишитися анонімним

В Україні тестувальники, які працюють «на себе», в середньому, отримують від 20 до 30 тисяч гривень щомісяця, у студіях прибутковість може бути нісенітниця вищою.

Зарплата тестувальників у регіонах набагато нижча

RMT-ринок

Real Money Trade – ринок для продажу внутрішньоігрових предметів.

У WOW токени можна продавати у внутрішньому аукціоні

Суть та сама, що і в NFT-іграх: встановлюєте гру, починаєте її проходити і розвивати свого персонажа. Поступово у вас накопичуються внутрішньоігрові предмети, які можна продати на біржах за реальні гроші (частіше за криптовалюту).

Перепродавати предмети з ігор (особливо геймерам-початківцям) найпростіше в мобільних іграх. Насамперед – у Lineage M та Genshin Impact. Ще легше зрозуміти принцип перепродажу у Raid Shadow: Legends.

Але найбільший вихлоп по грошах приносять продажі ігрових предметів у повноцінних MMO та MMORPG. Ігри з реальним заробітком – це Path of Exile, Lineage, EVE, World of Warcraft .

На організацію торгового процесу індивідуальному гравцеві доведеться витрачати щонайменше 4-5 годин на день.

Першими грошима, які я заробив у іграх, були дві тисячі грн. Перші місяці я тільки набивав руку – заробив приблизно дві тисячі карбованців. Згодом я вийшов на дохід у 20 тисяч грн на місяць. При цьому на процес витрачав 4-5 годин на день.

Михайло

заробляв на іграх

Де шукати покупців: чати в Discord, тематичні форуми, соціальні мережі, а також будь-які сайти, що спеціалізуються на RMT. Знайти покупців на прокачаних персонажів та внутрішньоігрові предмети можна на біржах RMT: KiberLot , XEIN , PayGame та інших.

Маркетплейс облікових записів, предметів, ігрової валюти – PayGame.ru

PayGame.ru один з найпопулярніших маркетплейсів для RMT у рунеті

Досвідчені торговці поодинці можуть заробляти в районі 30-60 тисяч рублів на місяць. Продавці, які працюють у команді – до 200-300 тисяч рублів на місяць. Гравець-початківець при належній старанності може вийти на дохід від 10 до 30 тисяч рублів вже через пару місяців після входу – це оптимістичний прогноз.

Ігрові стрими

Ігрові стрими – величезна промисловість із мільйонами глядачів. Найбільші гроші на трансляції геймплею ігор отримують професійні кіберспортсмени та просто розкручені стримери.

Глядачі дивляться ігрову трансляцію та відправляють донати. Чим більше глядачів, тим вищий ймовірний дохід. Деякі стрімінгові послуги виплачують стрімеру партнерську винагороду.

Ще один спосіб заробити для ігрового стримеру – пряма співпраця з ігровими та навколоігровими компаніями. Цей спосіб монетизації підходить лише найрозкрученішим, медійним геймерам.

Найпопулярніші майданчики для ігрових стриму – Twitch, YouTube, mixer . com . З повсюдними блокуваннями зарубіжних сервісів гарні шанси розкрутитись отримує вітчизняний GG!! .

Рекордний заробіток на Twithc належить Феліксу xQc Ленгьєль – у 2020 році він заробив 1.984.001 доларів.

Рекорди заробітку стримерів Twitch

Середній донат – від 50 до 100 грн.

Бустинг та фармінг облікових записів в іграх

Частково ми вже стикалися з фармінгом, коли говорили про перепродаж гральних предметів. Суть бустингу: у будь-якій грі необхідно виконувати однакові дії, що часто повторюються, для поліпшення персонажа. На цьому і заробляють бустери: вони виконують монотонні завдання, прокачуючи навички/здібності персонажа та покращують його рейтинг усередині гри.

Важливо: бустинг облікового запису сторонніми користувачами заборонено у всіх популярних іграх.

World Of Warcraft дозволяє прокачати персонажа до 60 рівня за 1000 грн

Оплата залежить від обсягу виконаних робіт. У поодиноких гравців це гонорари у розмірі від однієї до 10 тисяч грн.

Розробка

Нарівні з професійним кіберспортом розробка ігор – одна з найбільш вражаючих за прибутками ніша. На геймдева потрібно довго навчатись, а середній робочий день становить 8-9 годин – як звичайна офісна робота.

Зарплата в російському геймдеві сильно варіюється в залежності від специфіки позиції. Так, гейм-маркетолог загалом заробляє від 55 до 100 тисяч грн на місяць. Програмний інженер – від 90 до 150 тисяч грн на місяць. Гейм-дизайнер – від 60 тисяч до 100 тисяч карбованців. У московських студіях до цих цифр можна сміливо додавати ще 50 тисяч карбованців. У мобільній ігровій розробці схожі цифри.

Резюме

Будь-який заробіток на іграх вимагатиме певних навичок та знань. Навіть для елементарного фармінгу або перепродажу предметів у MMORPG потрібно проводити у грі багато часу та інколи робити вкладення на старті. Головне – вибрати нішу, яка вам справді цікава, та налаштувати себе на рутинну, щоденну працю.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Втратив Пароль

Зареєструйтеся