ігри

Сталкер моди

Кращі моди для кожної з версій Сталкера.

Сталкер моди

Найкращі моди для STALKER

Підбірка найкращих модифікацій для ігор серії «Сталкер», до якої увійшли як глобальні моди, що додають масу нового контенту і нерідко змінюють геймплей до невпізнанності, так і відносно невеликі модифікації, які вносять деякі «поправки» та додавання графіки, звуку або зброї. Не залишилися поза увагою й найкращі сюжетні моди.

У 2017 році виповнилося рівно десять років з моменту появи першої гри із серії “Сталкер” – Stalker: Shadow of Chernobyl. За цей час шанувальники гри встигли створити для неї неймовірну кількість по-справжньому цікавих аддонів, патчів і модів. Про найкращі модифікації для Stalker ми розповімо вам у цій добірці.

МОДИ STALKER: ТІНЬ ЧОРНОБИЛЯ

ВТРАЧЕНА АЛЬФА

Lost Alpha – це одна з найвідоміших глобальних модифікацій для Shadow of Chernobyl, розробники якої ставили за мету надати «Сталкеру» той вигляд, в якому він був представлений ігровій спільноті на ранніх етапах розробки. При цьому вони постаралися мінімізувати зміну загальної концепції «Сталкера», і взагалі звести до мінімуму будь-яке «стороннє» втручання у геймплей та атмосферу (хіба що змінюючи їх на краще).

Крім нехай і не завжди помітних, але дуже численних виправлень, творці Lost Alpha відкрили доступ до різного контенту та можливостей, з якихось причин вилучено GSC Game World з фінальної версії. У результаті в грі з’явилися нові локації, мутанти , аномалії тощо. Навіть сюжет отримав нову інтерпретацію.

Іншою подібною модифікацією, спрямованої на реінкарнацію старого «Сталкера», є Oblivion Lost Remake.

ЗАВАНТАЖИТИ

ОСІННЯ АВРОРА 2

Одна з кращих графічних модифікацій для першої частини, яка замінює практично всі текстури в грі, а також змінює систему погодних явищ, додає нові звуки та музику. Autumn Aurora також привносить деякі важливі зміни та покращення в частині геймплею, а також додає у Shadow of Chernobyl нову зброю та предмети. Загалом ігровий процес стає більш реалістичним та складним, а атмосфера «Зони» ще більш похмурою та напруженою.

ЗАВАНТАЖИТИ

МОДПАК ARSENAL ADVANCE

Ця модифікація додає в гру нову зброю, а також змінює текстури, анімацію та звук для вже представленого в ній озброєння. Крім цього, для багатьох видів зброї стають доступними різні обважування та альтернативні режими ведення вогню. Більш детальний опис моди та всіх нових стволів можна побачити на сайті модифікації.

Також любителям різноманітної зброї ми рекомендуємо звернути увагу на ще дві непогані модифікації на цю тему – Arsenal Mod та «Сталкер: новий арсенал».

ЗАВАНТАЖИТИ

ЗАКУТКИ ПРАВДИ

Сюжетна модифікація для Shadow of Chernobyl, яка додає в гру новий сценарій з новими дійовими особами, багато з яких були присутні в інших частинах серії. Також у грі з’являються персонажі з книжкової серії STALKER, додаються нові локації та зазнають тотальної переробки старі. У цілому нині список змін досить великий (покращення AI, зміна системи торгівлі, нові фракції, мутанти, зброю тощо), причому відчувається явний ухил у бік ускладнення геймплею.

ЗАВАНТАЖИТИ

PRIBOI STORY (ІСТОРІЯ ПРИБОЮ)

Ще одна цікава сюжетна модифікація, присвячена військовому Прибою Сліпченку, надісланому в Зону для пошуку та збирання секретних документів. Банальна сюжетна зав’язка отримує надалі інтригуючий розвиток, та й сам процес пошуку документів приносить чимало задоволення, оскільки змушує виходити Зону вздовж і впоперек, побувати в її найпотаємніших куточках і відкрити для себе безліч несподіваних секретів. А щоб процес переміщення такими величезними і наповненими несподіваними небезпеками просторами не став надто втомливим, автор додав у гру транспорт, нову зброю та артефакти.

ЗАВАНТАЖИТИ

NARODNAYA SOLYANKA (НАРОДНА СОЛЯНКА)

Широко відомий і улюблений багатьма глобальний мод для Shadow of Chernobyl, що представляє по суті найбільшу компіляцію різних модифікацій для гри. Для якої ще й існує велика кількість різних DLC. Єдиний мінус «Народної солянки» полягає в тому, що для її запуску потрібен неслабкий комп’ютер порівняно з оригінальною грою через дуже погану оптимізацію .

ЗАВАНТАЖИТИ

OLD GOOD STALKER EVOLUTION (OGSE)

Популярний глобальний мод для STALKER Shadow of Chernobyl, що змінює гру до стану початкової концепції. Мод виправляє ігровий баланс, додаючи в Shadow of Chernobyl складності та реалістичності. У грі з’являються нові квести, торговці, зброя та локації, розширюється сюжетна лінія, стає доступним транспорт, є можливість взяти з собою напарників, вміст схронів стає рандомним – список усіх змін можна продовжувати ще дуже довго.

Крім геймплея покращення були піддані і графіка зі звуком, а також система діалогів, яка позбулася помилок і стала більш насиченою завдяки доданню нових варіантів у розмовах з випадковими сталкерами, торговцями і сюжетними персонажами. Загалом, OGSE безперечно робить атмосферу гри більш глибокою та всепроникною.

САЙТ

ЗОНА ВІДЧУЖЕННЯ

Масштабний мод, що додає грі більше реалізму. У списку нововведень Zone of Alienation – покращена балістика, перероблений ІІ, деякі зміни локацій, нові персонажі, квести та артефакти, розширення сюжетної лінії, візуальні покращення та збільшена складність.

Крім того, автори попрацювали над озброєнням: додали коробкові боєприпаси (лежать у схованках і продаються у торговців) та точніші описи зброї та боєприпасів, а також можливість спорядження магазинів вручну. Загалом це хороший мод, здатний суттєво урізноманітнити пригоди у Зоні.

ЗАВАНТАЖИТИ

СТАРТОВИЙ ПАКЕТ

На відміну від багатьох модифікацій, автори яких ставлять за мету змінити геймплей оригінальної гри відповідно до свого бачення, розробники Starter Pack не стали вносити зміни до «ванільного» ігрового процесу. Натомість подбали про візуальне виконання шутера: із цим модом у Shadow of Chernobyl з’являться нові шейдери, текстури та HD-моделі, а також будуть виправлені деякі баги. Якщо ви шукаєте спосіб «освіжити» оригінальну гру, то він.

ЗАВАНТАЖИТИ

REMASTER EDITION ВІД XPRESSTUNING

Цей графічний мод поєднує у собі відразу кілька модифікацій від різних авторів. Розробник зазначає, що він працює стабільно та забезпечує гравцям максимально повний досвід.

Власне, пакет містить моди, які покращують текстури та анімацію зброї, текстури оточення та істот, моделі персонажів, погодну систему, згладжування та інші візуальні елементи. При цьому ігровий процес оригінальної гри залишається незмінним, тому ви можете не турбуватися, що зіткнетеся з проблемами.

ЗАВАНТАЖИТИ

STALKER — OBLIVION LOST

Ви напевно знаєте, що спочатку STALKER: Shadow of Chernobyl носила назву Oblivion Lost, і являла собою зовсім іншу гру, ніж та, що вийшла у підсумку у GSC. Цей мод ставить за мету наблизитися до ранніх планів розробників, запропонувавши гравцям найглибше занурення у світ.

Oblivion Lost реалізує деякі нові особливості, серед яких докладніша симуляція життя, розширені можливості дослідження світу , нові локації, доповнена сюжетна лінія, покращення графіки. Серед додаткових вимог: робота лише з версією 1.0005 та несумісність з іншими модифікаціями.

ЗАВАНТАЖИТИ

STALKER — СПОГАДИ ПРО ЗОНУ

Під такою поетичною назвою ховається пакет модів, які суттєво покращують графіку та продуктивність оригінальної гри. На гравців чекають набори текстур високої роздільної здатності, покращені анімації зброї та персонажів, оновлені погодні ефекти, робота ЕАХ-звуку без звукової карти , підвищення fps та інші особливості. Крім того, розробники злегка торкнулися геймплею, додавши до нього нові опції складності.

ЗАВАНТАЖИТИ

ПОКРАЩЕНИЙ ШОК STALKER

Ще один графічний мод, спрямований на покращення візуальної складової «ванільної» версії. Автор попрацював над зміною освітлення, доопрацював моделі, вніс виправлення до системи погоди, а також додав нові об’єкти оточення (на зразок пнів та повалених дерев), звуки та ефекти.

ЗАВАНТАЖИТИ

РЕСУРС ТЕКСТУР ПЕРЕХРЕСТЯ СТАЛКЕРА

Невеликий мод, який додає до гри 19 нових текстур прицілу. Зважаючи на те, що цілитися в STALKER доводиться часто, подібний аддон не виглядає зайвим.

ЗАВАНТАЖИТИ

ІМЕРСИВНИЙ ДОЩ

Ще одна невелика надбудова, яка посилює занурення у атмосферу гри за рахунок оновлених звуків дощу. Тепер стукіт крапель по каптуру і масці сталкера стане ще реалістичнішим.

ЗАВАНТАЖИТИ

STALKER ТІНЬ ЧОРНОБИЛЯ ДЛЯ СЛАБКОГО ПК

Якщо ваш ПК недостатньо продуктивний, щоб упоратися зі «Сталкером», цей аддон допоможе вам. Він оптимізує гру, дозволяючи їй запуститися та працювати з комфортним fps на дуже слабких ПК.

ЗАВАНТАЖИТИ

РАДІОФОБІЯ 3

Станом на 2020 рік мод Radiophobia 3 знаходиться у розробці, але обіцяє досить багато, щоб отримати місце у цій добірці. Він включає безліч нових квестів, у тому числі ланцюжок завдань після завершення основної сюжетної лінії. Також мод вносить зміни до квести оригінальної гри.

Крім цього, гравці отримають більш реалістичний геймплей, у рамках якого персонаж відчуватиме спрагу, а ресурси та боєприпаси будуть у дефіциті, зможуть оцінити нові костюми та предмети, керувати автомобілями, зустрінуть нових NPC-напарників та багато іншого. Розробники обіцяють стабільну роботу моди і мінімум проблем зі збереженнями, але поки що не називають точні терміни його релізу.

СТОРІНКА МОДИ MODDB

МОДИ STALKER: ЧИСТЕ НЕБО

ЧИСТЕ НЕБО ЗАВЕРШЕНО

Clear Sky Complete є покращеною версією Stalker: Clear Sky, створеною студією професійних художників і композиторів . Розробники доклали чимало зусиль, щоб зробити графіку, музику та звук у грі більш виразними та реалістичними, посилити атмосферу, при цьому не змінюючи сюжету та основних елементів геймплею.

ЗАВАНТАЖИТИ

ЧАС ЗМІН

Сюжетна модифікація для Clear Sky, що продовжує оригінальну історію зі Шрамом на чолі, в якій автор спробував дати свої варіанти відповідей на багато питань, що залишилися після завершення гри. А також додав у гру деякі нововведення, які не ламають загальні принципи геймплею, а лише рамки, що злегка розширюють його, і додають деякого розмаїття.

ЗАВАНТАЖИТИ

ЗАГАДКА

Вдала косметична модифікація, покликана зробити Зону ще похмурішою, за рахунок зміни освітлення, колірної гами, погодних явищ, нових текстур та об’єктів на локаціях. Також мод замінює музичний супровід гри.

ЗАВАНТАЖИТИ

РІМЕЙК ЧИСТОГО НЕБА

Глобальний мод, що змінює графіку, фізику, AI, що додає в гру новий контент та ігрові можливості, і найголовніше – режим вільної гри. А щоб геймери не відчували себе надто вільно при вивченні Зони, розробники також додали до неї нові квести та додаткові елементи сурвайвалу.

ЗАВАНТАЖИТИ

КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ «АРСЕНАЛУ» REDUX

Компіляція модів для «Чистого Неба», що суттєво покращує геймплей оригінальної гри. Напевно, легше сказати, чого нема в цьому моді, ніж перерахувати все, що в ньому є. Так, на гравців чекають покращений баланс, нові моделі мутантів і NPC, нові текстури, більше сотні найменувань нової зброї, оновлені звуки та багато іншого. Крім того, набір виправляє деякі баги і навіть додає невелику колаборацію з Metro 2033. Непоганий привід знову поблукати по болотах, сміттєзвалищі, Рудому лісі та іншим локаціям.

ЗАВАНТАЖИТИ

МОДЕЛІ CLEAR SKY HD

Назва цього аддону повністю відбиває його зміст: це набір HD-текстур та моделей для оригінальної гри – ні більше, ні менше.

ЗАВАНТАЖИТИ

ЗАГИБЛИЙ ЗАТОН

The Fallen Zaton – невеликий мод, який додає у Clear Sky коротку історію, пов’язану з пригодами майора Дегтярьова. Гравцям належить відвідати Затон, що сильно змінився, де з’явилися нові бази та об’єкти, а в раніше покинутих місцях оселилися сталкери. Необов’язкова, але досить цікава сюжетна пригода.

ЗАВАНТАЖИТИ

ВІЙНА ФРАКЦІЙ

Відповідно до своєї назви, The Faction War фокусується на війні фракцій – нової особливості, що з’явилася у Clear Sky. Тоді як в оригінальній грі на протистояння між фракціями можна було не звертати уваги, виконавши буквально одну-дві тематичні місії, в аддоні цей аспект значно важливіший.

Ключова мета The Faction War – захоплення всіх локацій Зони. Гравець може приєднатися до одного з шести угруповань або залишитися вільним стрільцем і спробувати підкорити території ігрового світу. Розробники додали чимало нововведень, від нових предметів та покращення ІІ до візуальних ефектів та квестів.

ЗАВАНТАЖИТИ

ПРОЕКТ РЕКУЛЬТИВАЦІЇ НЕБА

Відомо, що STALKER: Clear Sky, що вийшла всього через рік після Shadow of Chernobyl, виявилася недопрацьованою і рясніла багами. Офіційні патчі трохи виправили становище, але багато помилок залишилися, продовжуючи псувати гравцям враження від геймплею.

Змінити ситуацію покликаний Sky Reclamation Project – патч, створений спільнотою, і усуває безліч багів, від псування збережень у Лиманську до помилки оновлення товарів у торговців. Усього тут більше сотні виправлень, а крім них, додані деякі покращення, такі як SweetFX, спальний мішок, стелс-механіки тощо. Резюмуючи це мастхев для кожного, хто хоче отримати від «Чистого неба» максимум позитивних вражень.

ЗАВАНТАЖИТИ

MIRE

Якщо вам не вистачає хардкора в оригінальній Clear Sky, мода MIRE привнесе додаткову складність в ігровий процес. Смертоносні аномалії, серйозніше радіаційне отруєння, необхідність майже постійно використовувати протигаз, мінімальну кількість ресурсів, голод – цього разу подорож до Зони не видасться вам легкою прогулянкою! Так, гра кине серйозний виклик – але тим цікавішим стане проходження.

ЗАВАНТАЖИТИ

БІБЛІОТЕКАР МОД

Невеликий кросовер із всесвітом Metro 2033 – це те, про що мріє багато шанувальників серії STALKER Мод Librarian Mod додає до гри Бібліотекаря – монстра з першої частини серії Metro. І тут він не менш небезпечний, ніж у шутері від 4A Games – у жодному разі не повертайтеся до нього спиною!

ЗАВАНТАЖИТИ

МОДИ STALKER: ЗОВ ПРИП’ЯТІ

Call of Pripyat Complete

Мод, аналогічний Clear Sky Complete, від тієї самої студії, але присвячений вже зовсім іншій частині «Сталкера». Автори попрацювали виключно над графічними та дизайнерськими покращеннями, абсолютно ігноруючи геймплей та оригінальний сюжет. Що, безперечно, буде істотним плюсом для найвідданіших шанувальників Call of Pripyat.

ЗАВАНТАЖИТИ

ATMOSFEAR ДЛЯ ПОКЛИКУ ПРИП’ЯТІ

Мод, що робить флору та погодні явища у грі ще більш реалістичними та різноманітними. Також AtmosFear for Call of Pripyat збільшує дальність огляду і відстань промальовування всіх об’єктів, що дозволяє бачити воістину грандіозні і захоплюючі пейзажі.

ЗАВАНТАЖИТИ

НАБІР ЗБРОЇ «ЗОВ ПРИП’ЯТІ».

Найбільший мод для Call of Pripyat присвячений зброї. Він не тільки додає в гру нові види зброї та різні модифікації для них, але також вносить деякі корективи для арсеналу, що вже існує. Такі, наприклад, як зміна втрат, дальності, точності тощо. Усі з прицілом на реалізм.

ЗАВАНТАЖИТИ

СИГЕРСЬКИЙ МОД

Одна з найкращих глобальних модифікацій для Call of Pripyat, що змінює гру чи не до впізнаваності. У тому числі і щодо сюжету. Список нововведень дійсно вселяє повагу, особливо якщо врахувати невелику вагу модифікації та її чудову оптимізацію.

ЗАВАНТАЖИТИ

РЕМЕЙК ЗОВ ПРИП’ЯТІ

Ця модифікація додає в гру текстури якості Ultra HD, що змінюють зброю, ворогів, будови, предмети, НПС та інші ігрові об’єкти. Також на краще змінюються погодні ефекти, з’являються більш складні та реалістичні частинки світла, пилу тощо. Деяким змінам були також піддані інтерфейс та звук.

ЗАВАНТАЖИТИ

СТАЛКЕР: ПОКЛИК ЧОРНОБИЛЯ

Найбільша “фріплей” модифікація, що поєднує в собі локації всіх трьох частин серії “Сталкер”. Розробники зібрали докупи 32 унікальні локації, що дає в розпорядження гравця справді величезний відкритий світ з безмежними можливостями. Крім цього, Call of Chernobyl містить безліч додаткових механік і нового ігрового контенту, причому все це можна змінювати і налаштовувати на свій розсуд, завдяки широкій системі опцій. Крім режиму вільної гри тут також присутні сюжетна кампанія та режим виживання .

ЗАВАНТАЖИТИ

АНОМАЛІЯ

Масштабний мод, який торкається практично всіх аспектів «Зову Прип’яті». Серед нововведень:

  • Декілька сюжетних ліній, що розповідають зовсім нові історії;
  • Зміни локацій, які роблять їх атмосфернішими;
  • Зміни системи A-Life, що імітує бурхливу життєдіяльність Зони;
  • Динамічний конфлікт між фракціями;
  • Поліпшений менеджмент інвентарю;
  • Численні геймплейні зміни;
  • І багато іншого.

Anomaly змінює оригінальну гру до невпізнанності, і це безумовно той мод, з яким необхідно ознайомитися, якщо ви хочете спробувати щось новеньке.

ЗАВАНТАЖИТИ

ОБЛАСТЬ

Назва цього мода – абревіатура, утворена від слів Atmospheric Realistic Expanding Addon. Автори поставили за мету створити максимально реалістичний досвід для гравців, де кожна вилазка до Зони стане унікальною пригодою. Так, зміни торкнулися квестової системи, ІІ, виживання персонажа, зброї, оточення, звуків та інших аспектів. Це ще один цікавий варіант, який пропонує абсолютно новий, в порівнянні з «ванільною» Call of Pripyat, досвід.

ЗАВАНТАЖИТИ

ЗБРОЙНА ЗОНА

Цей аддон Call of Pripyat від і до присвячений зброї: авторам знадобилося чотири роки, щоб випустити проект, і варто відзначити, що свого часу вони витратили недаремно. The Armed Zone замінює всі моделі зброї у грі, додає нові анімації та звуки. Крім того, розробники наново налаштували баланс «стволів».

Також у грі з’явилися нові види боєприпасів, всі «ванільні» приціли були перероблені, а список модулів значно розширено. Звичайно, щодо деталізації зброї це ще не Escape From Tarkov , але щось дуже близьке.

ЗАВАНТАЖИТИ

DOCTORX CALL OF THE ZONE

Шанувальникам серії STALKER напевно відомий мод Call of Chernobyl, який поєднує карти всіх трьох частин серії та вносить численні покращення в геймплей трилогії.

Самостійний аддон DoctorX Call of The Zone заснований на Call of Chernobyl і, як запевняють автори, робить його ще кращим, забезпечуючи гравцям абсолютно новий досвід. Тут гравців чекають сотні нових завдань, повноцінна симуляція життя Зони, покращені графіки, звук та оптимізація, виправлення багів та багато іншого. Те, що потрібне для повного занурення в атмосферу Зони відчуження.

ЗАВАНТАЖИТИ

NEBULA X RESHADE

Невеликий мод, який суттєво перетворює зовнішній вигляд Call of Pripyat. Він робить картинку «тропічнішою», наділяючи її яскравими фарбами. Не кожен фанат серії зрадіє подібним змінам, але якщо вас втомила похмура гама оригінальної гри, модифікація припаде вам до душі.

ЗАВАНТАЖИТИ

ПОДОРОЖ

Через 20 років після подій ігор серії STALKER у Зоні багато що змінилося. Фракції залишили територію, природа підім’яла під себе все, що залишилося, а нечисленні одинаки зрідка проникають сюди, щоб поживитись артефактами минулого.

Тут і розпочинається сюжетна лінія мода The Journey. Гравцям належить дослідити нові карти, а також протистояти ворожим монстрам та диким тваринам . Мод ще перебуває в розробці, і поки невідомо, коли він вирушить у реліз.

СТОРІНКА МОДИ MODDB

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Втратив Пароль

Зареєструйтеся