ігри

Моди для сталкера

Кращі моди для сталкера. Топ модів сталкер.

Моди для сталкера

Якщо вірити різними джерелами, реліз STALKER 2 відбудеться вже в наступному році. А це значить, що прийшла пора згадати найцікавіші модифікації для оригінальних ігор серії – як вийшли за останній час, так і стали справжньою класикою.

STALKER: Shadow of Chernobyl ( «Тіні Чорнобиля»)

«Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф»

І почнемо, мабуть, з модифікації «Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф» для «Тіней Чорнобиля» , в якій нам пропонують подивитися на Зону «до початку часів», коли ще немає сформованих угруповань, мутанти і аномалії не вивчені, а перші сталкери з побоюванням досліджують нові території. Грати нам належить за, що логічно, Фотографа – молодої людини, якій доручили зняти репортаж в одному з найнебезпечніших місць на планеті. Нам належить зробити безліч фотографій для матеріалу. Чи зможете ви виконати це завдання або згинь назавжди?

Мод цікавий тим, що всі 15 локацій представляють собою єдину карту без екранів завантаження. Також творці виконали велику роботу зі створення оновленого звукового контенту, записавши не тільки нові діалоги, а й музичні твори. Крім цього було реалізовано деяку подобу «природних потреб» персонажа. Час від часу Фотограф буде відчувати спрагу, боротися з отруєнням і «відчувати ефект від їх переносите артефактів».

OGSR MOD

OGSR MOD – це одна з останніх модифікацій для «Тіні Чорнобиля», вихід якої відбувся в 2019 році. Розробники пропонують оцінити змінену (нехай і не глобально) сюжетну лінію, битися з новими мутантами, а також постріляти з оновлених стовбурів.

Крім усього перерахованого в гру було додано безліч нових квестів, персонажів, з’явилася можливість взяти з собою напарника, а також внесені значні сюжетні зміни на кшталт шкали голоду і випадкового оновлення асортименту у торговців. Так що нудьгувати вам точно не доведеться.

«Історія Прибоя»

Ви коли-небудь замислювалися над тим, як розгорнулася ситуація в Зоні Відчуження, якби військові об’єдналися з вільними сталкерами? Своїм варіантом поділилися творці мода Priboi Story ( «Історія Прибоя»). Після тріумфального прориву до ЧАЕС минув рік. Нашого головного героя, военстала лейтенанта Прибоя посилають в Зону, щоб знайти 20 документів, які розкривають таємницю зникнення Стрілка, а також з’ясувати, чим займається секретна угруповання UHSF.

Крім повністю нового сюжету в грі також змінився і геймплей. Тепер у вас є нові союзники: сталкери, екологи та угруповання «Долг». Всі інші угруповання вважаються вашими ворогами і зроблять все, щоб вас знищити. Для більш швидкого переміщення по локаціях в гру додали автомобілі, а зі знайдених артефактів ви зможете створювати аномалії.

«Народна Солянка»

Наступною в нашій добірці стоїть одна з найвідоміших модифікацій для «Тіні Чорнобиля» – «Народна Солянка». Мод відомий тим, що є компіляцією з безлічі аддонів до оригінальної гри. Відразу після закінчення основного сюжету (або, як тільки доберетеся до бару) вам доведеться відправитися на виконання нових завдань. А сама Зона, як запевняють творці, стане куди небезпечніше.

З цікавого: підвезли нові локації, Рудий ліс, Затон, нерозвідані землю і ще більше 20, кожну з яких ви можете досліджувати, в тому числі й знамениту «печеру». На локаціях можна зустріти представників вирізаних з оригіналу угруповань, а також тих, кого ви могли бачити в сіквелі. Гори нового зброї, броні, мутанти, спорядження – все це чекає гравця, який ризикнув вирушити на вивчення Зони. Так чого ж ви чекаєте?

STALKER: Clear Sky ( «Чисте небо»)

«Холодна кров»

Для «Чистого неба» ентузіасти створили незліченну кількість модифікацій різного ступеня паршивості. Ми постаралися вибрати для вас пару, що представляє найбільший інтерес. «Холодна кров» – фріплейний мод, випущений в 2014 році. Цікавий він тим, що в ньому повністю відсутній будь-який сюжет. При цьому творці не стали повністю відмовлятися від квестів і навіть додали кілька повністю нових.

Граємо ми за сталкера на прізвисько Хімік, а події розгорнуться однією з морозних зим. Цікаво, що дане рішення творців є порушенням книжкового канону, згідно з яким в Зоні вічна осінь.

Проте, розробники потрудилися на славу, сильно переробивши оригінальний геймплей. Тепер на героя впливає мороз, і, якщо ви не будете грітися різними способами, то в кінці кінців вас наздожене смерть від переохолодження. Також в гру були додані нові погодні ефекти на зразок бурану або хуртовини, одна нова локація, аномалії і система досягнень.

«OGSM 1.8 Community Edition»

Глобальна модифікація для «Чистого неба», в якій розробники постаралися домогтися атмосфери «класичного сталкера» шляхом максимальної різноманітності геймплея. З глобальних змін варто відзначити доданий режим фріплея після закінчення основної гри, нових мутантів і перероблений фінальний епізод гри.

З менш помітних змін хочемо відзначити повернення вирізаних монстрів на кшталт пси-бюрера, зомбі-камікадзе і ряду інших, а також нові квести і предмети і повернення вирізаної локації «Підземелля Прип’яті». Крім того було додано 10 унікальних стовбурів, які допоможуть вам на вашому нелегкому шляху: ТТ-33, АПС, АКМ, РПК, АК-101 і багато інших. Якщо в оригіналі вам найбільше подобався елемент вивчення Зони, то зіграти однозначно варто.

«Сталкер Падший Затон»

Незважаючи на те, що мод створений на базі Clear Sky, головним героєм виступає головний герой третьої частини майор Дегтярьов. Як обіцяють самі творці, «гравцям доведеться не тільки вивчити знайому Зону, але і стати свідком нової катастрофи.

Через катаклізму звичні локації сильно змінилися. Також змінився і сюжет, тепер головному герою доведеться врятувати тих, що вижили сталкерів, вивівши їх з центру Зони. Крім історії розробники помітно підтягнули графіку і дещо змінили геймплей.

STALKER: Call of Pripyat ( «Поклик Прип’яті»)

“Я привид”

Одна з недавно випущених модифікацій під назвою для «Заклику Прип’яті» «Я – Привид». Як неважко здогадатися з назви, аддон розповість історію вірного напарника Стрілка. А якщо бути точним, останніх днів його життя. Після розколу групи Привид біжить на Янтар, де укладає союз з Вченими. Нам належить виконати кілька небезпечних завдань, кожне з яких може стати останнім.

Творці запевняють, що гравцям відкриється справжня картина життя в бункері вчених. А ще вам доведеться виконати ряд нових квестів, жоден з яких не є приївся варіантом «подай принеси». З цікавого це, мабуть, все. Але якщо хочете дізнатися всю неканонічну історію легендарної групи, то звернути увагу на мод однозначно варто.

«Контракт Синдикату»

Ще однією гідною модифікацією по модифікацією за мотивами пригод майора СБУ можна сміливо вважати аддон 2019 року під назвою «Контракт Синдикату». Глобальних змін у ньому не так багато, нам все також необхідно з’ясувати причину аварії вертольотів і знайти шлях до Прип’яті. Але разом з цим розробники додали безліч другорядних квестів, оновили локації і частина старих завдань.

Так, наприклад, тепер Станція переробки відходів і Цехи підстанції НЕ будуть порожні, на них будуть респавном найманці, які, до слова, хочуть вбити Дегтярьова. А на Затоні, Юпітері, Прип’яті, в підземеллях Прип’яті з’явилися нові схованки.

«The Second Sun»

А ось в The Second Sun нам пропонують оцінити зовсім нову історію, головним героєм якої стане колишній свободівець Похмурий. Один з бійців угруповання став ренегатом, захопивши разом з вірними йому людьми, деякі території Зони. Похмурому необхідно усунути загрозу. Але чи зможе він виконати це завдання.

Події мода розгорнуться одразу на 10 локаціях: Заслін, Чорта, Пожежна станція, Радар і деяких інших. Щоб воювати було легше і цікавіше розробники підвезли багато нових стовбурів. Також геймерів чекають зустрічі з новими персонажами, роздають унікальні квести.

«Тернистий Шлях»

Остання модифікація на сьогодні. Протагоністом «тернистий шлях» виступає колишній найманець Ден. За сюжетом головний герой після проваленого завдання йде з лав найманців і стає вільним сталкером. Через якийсь час до нього на ПДА приходить повідомлення від колишнього командира з проханням допомогти з пошуком зрадника.

Крім нової історії творці поліпшили графічні настройки і дещо змінили оригінальний геймплей. А ще якщо сумуєте по локаціях з оригінальною ЗП, то мод вам однозначно сподобається.

Залишити відповідь

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Втратив Пароль

Зареєструйтеся